Kalp sağlığı için pedal çevirdiler

Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinin öncülük ettiği ‘Kalbin İçin Pedalla’ etkinliğine 7’den 70’e katılan Nazillili vatandaşlar 12 km pedal çevirdi. Bisikletçiler Sağlıklı kalp için çevredekileri bisiklet sporuna davet etti.

15 Nisan 2018 - 14:16 0
reklam
reklam

Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinin öncülük ederek sosyal medyadan organize olan bisiklet severler Nazilli Belediye Meydanında buluştu. Yaklaşık 100 kişiden oluşan gruba güzergah boyunca emniyet mensupları da eşlik ederek güvenliklerini sağladı.
Nazilli’nin bisiklet kullanan bir ilçe olduğunu duyurarak trafikte farkındalık yaratmayı da amaçladıklarını söyleyen kulüp yöneticilerinden Bahtiyar Türk, Belediyelere de çağrı yaparak bisiklet yolları istediklerini belirtti.
Nazilli’de 7’den 70’e herkesi bisiklet kullanmaya çağıran Türk “Etkinliğimiz ile kalp-damar sağlığına dikkat çekerek toplumu sağlıklı yaşam tarzlarına yönlendirmeyi amaçlayan Türk Kardiyoloji Derneği’ne de destek vermek istedik. 7’den 70’e herkesin sağlıklı yaşamasını sağlamak için özellikle biz bisiklet kulübü olarak buna dikkat çekmek istiyoruz. Amacımız, bisiklet binerek belediyelere de mesaj vermek ve bisiklet yolları yapmalarını sağlamaktır. Trafikte bisikletliler için yolların yapılmasını istiyoruz” dedi.
Bisikletli grup, konuşmaların ardından Belediye Meydanı’ndan başlattıkları bisiklet turlarını Ordu Caddesi üzerinden İsabeyli Mahallesi’ne sürdükleri bisikletleri ile İsabeyli Mahallesinde mola verdikten sonra tekrar dönüşe geçerek Belediye Meydanı’nda etkinliklerini tamamladılar. Etkinliğe Nazilli Belediyesi’nin yanı sıra Nazilli Toplum Sağlığı Merkezi de destek verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam