Kapılara kilit vuruldu!

Nazilli Belediyesine ait “Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi”nin kapısına, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında kilit vuruldu.

reklam
18 Ağustos 2016 1
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan iş adamı A.V.Y.’nin işletmeciliğini yaptığı ve içinde sinema salonları bulunan ‘Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’nin kapısına savcılık talebi üzerine kilit vuruldu.

Bunun yanında, yine Nazilli Belediyesine ait olan ve iş adamı A.V.Y’a kiralandıktan sonra çocuk oyun alanı olarak hizmete sokulan eski su tahsilat şefliğinin bulunduğu salon da aynı gerekçeyle kapatıldı.

1234

Konu hakkında bir açıklama yapan Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan, şunları söyledi;

“Üst katlarda düğün ve tiyatro salonu olduğu için mühürlenmedi. Kapı mühürlense düğüne nereden gidilecek? Şu anda işlevlerinden feragat etmiş durumda. Çalışır durumda değil. Orası girilmesin diye kapatacaktık ancak şimdi ayıp olur diye yapmadık. Bir güvenlik görevlisi bırakırız kimse girmez diye düşündük.”

İbrahim Özkan ayrıca, gelişmelere göre sinema salonları ile çocuk oyun alanlarının bulunduğu bölümün gerek görülmesi halinde yeniden ihaleye çıkabileceğini kaydetti.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Hayri basmacı

Oh olsun sahte hacıya haram paraları çıkıyor geçte olsa.

reklam

reklam