‘KAPIMI ÇAL’

Nazilli’den Türkiye’ye örnek proje. Nazilli Belediyesi, son günlerde yaşlı vatandaşların yalnızlıktan dolayı intihar etmesine kayıtsız kalmayarak “Kapımı Çal” projesini hayata geçirdi.

15 Mayıs 2018 - 18:56 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’de son dönemde yaşlıların yalnızlığa bağlı olarak intihar etmesi Nazilli Belediyesi’ni harekete geçirdi. “Kapımı Çal” projesini hayata geçiren Nazilli Belediyesi, ilçede yalnız yaşayan vatandaşları tespit ederek, sağlık personelleri ve Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile birlikte evlerinde ziyaret edecek.

Projenin amacı yaşlı bireylere yalnız olmadığını hissettirerek onlara hayatlarının son baharında sevgi dolu bir yaşam sunmak.

“ONLARI YALNIZLIKTAN KURTARACAĞIZ”

Son günlerde Nazilli’de intihar vakalarının artması nedeniyle böyle bir proje başlattıklarını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Bizim siyasi felsefemiz vatandaşımızın hizmetkarı olmak. Bu nedenle yaşlı vatandaşlarımızın kapısını çalalım onların yalnız olmadığını hissettirelim istedik. Yaşlı vatandaşlarımızı yalnızlığından kurtarıp güzel ortamlarda yaşamasını sağlayacağız” dedi.

“KENDİ ANNE BABAMIZ GİBİ DAVRANACAĞIZ”

Projenin insani tarafının yanında manevi değerinin de yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Alıcık, “Nasıl ki annemiz ve babamızın sağken kıymetini biliyor ve onlara bakıyorsak bu vatandaşlar da bizim anne ve babamız. Onların yalnız kalmasına müsaade edemeyiz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam