Kapıya dayandılar

Kira borcunun ödenmediği gerekçesiyle mühürlenen Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin yönetimi, velilerle birlikte haklarını aramak için Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kapısına dayandı. Özlem Çerçioğlu ile görüşmek isteyen velilerin karşısına Genel Sekreter Vekili Ertuğrul Yamen çıkınca kısa süreli tartışma yaşandı.

19 Ağustos 2018 - 10:46 0
reklam

Merve DANIŞMAN/Manşet Aydın-EFELER- Efeler Ramazan Paşa Mahallesi’ndeki Aydın Adliye binasının bitişiğinde hizmet veren Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldı. Beş yıldır kira ödenmediği ve 300 bin liralık borcu olduğu gerekçesiyle kapatılan kreşin yönetimi, velilerle birlikte haklarını aramak için Büyükşehir Belediyesi’nin kapısına dayandı.

Sorunu çözmek için Özlem Çerçioğlu ile görüşmek isteyen Kreş Müdürü Rasime Çebişçi ve velilerin karşısına, Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ertuğrul Yamen çıktı. Veliler, Yamen ile görüşmek istemeyince kısa süreli tartışma yaşandı.

KREŞİN DEĞİL, BÜYÜKŞEHİR’İN BORCU VAR

Kreşin bir borcu olmadığını, aksine Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kreşin bağlı olduğu Aydın Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na 4 milyon liralık bir borcu bulunduğunu hatırlatarak belgeleri gösteren Rasime Çebişçi, “Vakfa olan borcunuzdan kira bedelini alın dedik, kabul etmediler. Çerçioğlu benimle daha önce görüştüğünü söylüyor, ancak asla görüşmedik” dedi.

“İŞSİZ BIRAKMAYA HAKKINIZ VAR MI?”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na seslenen Çebişçi, “Sayın Çerçioğlu, Aydın’da asılı reklamlarınız var. Çocukların ve kadınların yanınızda olduğunu söylüyorsunuz. Benim personelimi bayram öncesi işsiz bırakmaya hakkınız var mı? Özlem Hanım’ın burada söz vermesini istiyorum. Mağduriyetimizi giderebilecek mi? Biz kapıda kaldık” diye konuştu.

KREŞİ BELEDİYE ÖNÜNE TANIYACAKLAR

Çebişçi, açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi:

“Bayramdan sonra çocuklarla birlikte burada eğitimimize devam edeceğiz. Burayı kreş mekanı yapacağım. Masaları kuracağım. Burada etkinlikleri yapacağız. Valilik izin verirse bunu da yapacağım.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-