Karacasu’da iki asırlık ev kül oldu!

Bir tarih daha alevlere teslim oldu. Alevler Aydın’ın Karacasu İlçesi’nde ahşap bir evi sardı. Çıkan yangında iki katlı tarihi kül oldu ve kullanılamaz hale geldi. İtfaiye Ekipleri koruma altındaki evin kundaklanmış olabileceği şüphesi üzerinde duruyor.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam

KARACASU’DA YANGIN, 2 ASIRLIK TARİHİ EV TAMAMEN YANARAK KÜL OLDU

Tarihi bir ev daha restore edilemeden yok oldu. Aydın’ın Karacasu ilçesi’nde henüz nedeni belirlenemeyen yangında 2 asırlık tarihi ev kül oldu. İstiklal Caddesi’nde bulunan ve iki katlı tarihi ev küle döndü.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Karacasu İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin büyük çabası ile öğlen saatlerinde çıkan yangın yaklaşık 1 saatte kontrol altına alınabildi. İtfaiye Müdürlüğü, söndürme çalışmalarına üç arazöz ve tam kadro müdahale etti. Karacasu İtfaiyesine Orman İşletme Şefliği ve Karacasu Belediyesi araçları da tam destek verdi. İki katlı tarihi evde çıkan yangının sebebi bilinmezken İtfaiye Ekipleri ve Emniyet Güçleri kundaklama üzerinde duruyor.

KARACASU’DA YANGIN, 2 ASIRLIK TARİHİ EV TAMAMEN YANARAK KÜL OLDU

Bu arada mahalle de kısa süreli paniğe neden olan yangında evin zemin katı ile üst katı arasındaki boşlukta branda ile örtülü halde bulunan ve yangının ortasında kalan bir otomobil de halkın da yardımı ile bir felakete yol açmadan kurtarıldı. Yoğun bir çalışmanın ardından otomobil yangından zarar görmeden kurtarıldı.

Evin bulunduğu caddenin tarihi olması nedeniyle Anıtlar Kurulu’nca koruma altında olduğu öğrenilirken, evin Almanya’da yaşayan emekli ve yaşlı bir kişiye ait olduğu bildirildi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam