Karacasulu kahraman komşu!

Aydın’ın Karacasu ilçesine bağlı Alemler mahallesindeki bir evde çıkan yangını, fark eden Durmuş Bahçe, alevlere aldırmadan komşusunun eşyaları dışarı çıkartarak büyük zararı önledi.

reklam
18 Ekim 2016 0
reklam

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle Karacasu’ya bağlı Alemler Mahallesinde Mehmet Yaramaz’a ait ev yanmaya başladı. Ev sahiplerinin elma bahçesinde bulunduğu bir sırada çıkan yangını gören komşu Durmuş Bahçe, hemen olay yerine gelerek kapıyı kırıp içeri girdi.

KAHRAMAN KOMŞU BÜYÜK ZARARI ÖNLEDİ

İtfaiyeye de haber veren Bahçe, alevlere aldırmadan odada bulunan televizyonu, çamaşır makinesini ve ardından yaklaşık 100-150 kg. ağırlığındaki buzdolabını sırtlanarak dışarı çıkardı. 22 yaşındaki pide ustası Bahçe, “Eşyaları çıkardıktan sonra çatıya çıkıp kiremitleri söktüm, ellerim ayaklarım yandı. O telaşla buzdolabını nasıl yüklendim nasıl çıkardım hala farkında değilim” şeklinde konuştu.

Evin çatısında ve ahşap tavanında büyük hasar meydana gelirken 10 balya saman zarar gördü. İtfaiye ekiplerinin de hızlı müdahalesiyle daha büyük zarara yol açmadan söndürülen yangın, içi içe geçmiş evler de düşünüldüğünde bir facianın eşiğinden dönüldü.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam