Karacasulu vatandaşlar hastanelik oldu!

Aydın’ın Karacasu ilçesine bağlı Palamutçuluk mahallesinde, 26 vatandaş ishal, kusma ve mide bulantısı gibi şikâyetlerle ile hastaneye başvurdu. Yapılan muayene sonucu rahatsızlıkların neden kaynaklandığı kesinleşmezken, vatandaşlar sudan kaynaklandığını iddia etti.

reklam
20 Eylül 2016 0
reklam

KARACASU’DA 26 KİŞİ İSHAL ŞİKAYETİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

Karacasu Palamutçuluk mahalle Muhtarı Ali Yeligen’in de bulunduğu 26 kişide görülen ishal ve kusma şikayetlerinin neden kaynaklandığı henüz belirlenemedi. Benzer şikayetlerle Karacasu İlçe Hastanesine gelen vatandaşlara muayenelerinin ardından serum bağlandı. Müşahede altında tutulan hastaların bir kısmı kontrollerinin ardından evlerine gönderildi. Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerinin iddialar üzerine suyla ilgili incelemelerini sürdürdüklerini kaydetti. Palamutçuklu Gürhan Altıntaş, “Sabahtan bu yana aynı şikayetlerle gelen kişi sayısı 20’yi buldu. Hemen herkeste Bulantı, kusma, ishal, baş dönmesi, terleme, ateş basması şikayetleri var. Herkeste aynı şikâyet olunca sudan şüphelendik. Bir dernek yemeği falan olsa o ihtimal olabilir ama hafta sonu böyle bir şey yoktu. Doktorlarda sudan olabileceğini söylüyorlar. Sudan örnek alınması gerektiğini ifade ettiler. 15 gün öncede buna benzer bir şey olmuştu” şeklinde konuştu.

Sabah saatlerinde aynı şikayetlerle hastaneye geldiğini söyleyen Muhtar Yeligen, sudan kaynaklandığı ihtimali üzerinde durduklarını belirtti. Suların geldiği kaynakların borularında suların açık olmasından sulara mikrop bulaşmış olabileceğini söyleyen Yeligen, “Suların geldiği kaynaklarda açık yerler var. Hayvan pisliği oluyor. Hayvan ölüsü oluyor, hepsi oluyor. ASKİ’ye söylüyoruz buraların kapatılması gerektiğini ama hiçbir şey yapılmadı. Bu açık yerlerin kapatılması gerekiyor. Bizim sular dağdan geliyor. 5 km uzaklıktaki Tokmakkaya Mevkiinde kaynak var. Orada membalar açık. Bayramda torunlar vardı. Onlarda da benzer şikâyetler oldu” sözlerini kaydetti.

Hastaları muayene eden doktor Senem Sungu ise “Kusma, bulantı, ishal şikayetiyle geldiler. Ateş yok ama çıkar mı çıkmaz mı şu an onu bilemiyoruz. Kimisi hemen toparlanıyor ama kimisi tekrar geliyor. Hastaların çeşitli değerlendirmeleri var ama kesin şundandır diyemiyoruz şu an” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam