Karacasu’ya buz kütlesi düştü!

Karacasu’ya 5 Kilometre mesafede Dandalaz ile Ataköy arasında bulunan Karınderesi’ne gökten buz kütlesi düştü. Patlama sesini duyan Karaca ailesi büyük bir şok yaşadı.

reklam
19 Haziran 2016 0
reklam

Saat 21.00 sularında patlama sesini ile irkilen Karaca ailesi büyük korku yaşadı. İlk şoku atlatan aile ne olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan arazi içinde patlama ile ilgili bir iz aramaya koyuldu. Aile üyeleri arazide yaptıkları aramada seraya saplanmış bir buz kütlesini gördü. Üzerinde çeşitli deliklerin bulunduğu buz kütlesinin köpürerek eridiği saptandı.

haberici (2)

Buzdolabı patladı sandılar

Buz kütlesinin nereden geldiğini anlayamadıklarını söyleyen Ahmet Karaca, buzdolabının patladığını düşünerek büyük bir korku yaşadıklarını kaydetti. Karaca, sözlerine şöyle devam etti. “Patlama sesini duyunca çevreye dağıldık. Ararken seranın içine düştüğünü gördük. Yaklaşık 500 gr. ağırlığında.  Olduğu yerde köpük şeklinde eriyordu. Buzdolabının patladığını düşündük eve koştum ama herhangi bir şey yoktu. Uçaktan atılmış olabilir. Ömrümde böyle bir şey görmedim. Hayret içerisindeyim. ”

haberici (3)

Çocuğun üzerine gelmemesi sevindirdi

Buz kütlesinin düştüğü yere 2 metre mesafede bulunan oğlunun üzerine düşmediği için sevindiğini söyleyen anne Gülay Karaca da şoka uğradıklarını belirtti. Anne Karaca, “Nereden geldiğini bilemedik.  Gökten geldiğini düşünüyoruz ama yine onu Allah bilecek.”diyerek şaşkınlığını dile getirdi

haberici (1)

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam