Karantina açıklaması!

Aydın canlı hayvan pazarı, şap hastalığına rastlanması nedeniyle geçtiğimiz ay kapatılarak, karantina alınması kararı ardından flaş bir açıklama geldi.

11 Nisan 2018 - 12:10 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Efeler canlı hayvan pazarı, şap hastalığına rastlanması nedeniyle geçtiğimiz ay kapatılarak, karantina altına alınmıştı. Pazarın bu ay sonunda veya mayıs ayının ilk haftasında açılacağı öğrenildi.

Efeler’de cuma günleri Çeştepe Mahallesi’nde kurulan canlı hayvan pazarının bulunduğu bölgede bazı hayvanlarda, şap hastalığına rastlanmıştı. Hastalığın görülmesi üzerine harekete geçen yetkililer, hayvan pazarında ve bölgedeki ahırlarda incelemelerde bulundu. Yapılan incelemenin ardından hayvan pazarı 30 gün süreyle kapatıldı. Yaklaşık bir aydır kapalı olan pazarın bu ay sonunda veya mayıs ayının ilk haftasında açılacağı öğrenildi.

Hayvan Pazarı’nın açılış tarihini duyuran Aydın Kasaplar Odası Başkanı İsmail Kadı, “Yaptığımız çalışmalara göre, hayvan pazarımız nisan ayı sonu veya mayıs ayının ilk haftası açılacaktır. Sizleri o zaman tekrar bilgilendireceğiz” dedi.

Kadı, pazarın tedbir amaçlı kapatıldığını ve bölgede gerekli çalışmaların yapıldığını kaydetti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam