Karnından Çıkan Şok Etti!

Hindistan’ın Kerela eyaletinin Pathanapuram ilçesinde yaşayan adı açıklanmayan 45 yaşındaki kadın yoğun ağrı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastanın karnından 7 kg ağırlığında tümör çıkarıldı.

reklam
15 Haziran 2016 0
reklam
reklam

İsmi gizli tutulan kadın hastaneye başvurmasının ardından hemen tahlilleri yapıldı. Çekilen film ve tahliller sonunda kadının karnında kitle tespit eden doktorlar hemen ameliyata aldı. Ameliyatı gerçekleştiren doktorlar, kendilerine başvuran hastanın yapılan tetkiklerinde, karnında tümör olduğunun ortaya çıkmasının ardından acilen ameliyat edilmesi kararı alındığı açıklandı.

hindistanli-kadinin-karnindan-7-kg-agirliginda-8529481_1897_m

”TÜMÖR, ORGANLARIN DÜZGÜN ÇALIŞMASINI ENGELLİYORDU”

Dört saatten fazla süren ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında bulunan doktor G.Unnikrishnan: ” Hastanın karnını açtığımızda gözlerimize inanamadık. Kistin, hastanın karnında en az beş ya da altı aydır bulunduğuna inanıyoruz. 7 kilogram ağırlığında gayet büyük olan tümör, karın bölgesinin sağ tarafına doğru büyüme gösteriyordu. Hastanın karaciğerine ve safra kesesine baskı oluşturduğu için organların düzgün çalışmasını engelliyordu. Eğer hasta birkaç gün daha geç başvursa ve yapılan ameliyat geciktirilseydi kadının hayatı ciddi şekilde tehlikeye girebilirdi.” sözlerini dile getirdi.

hindistanli-kadinin-karnindan-7-kg-agirliginda-8529481_2921_m

DÜNYADA 186 KİŞİDE BENZER RAHATSIZLIĞA RASTLANMIŞ

Hasta kadına ‘retroperitonealis lenfanjiyom’ (karın zarı ardında bulunan lenf damarlarında oluşan kötü huylu tümör) teşhisi kondu. Hastane doktorları, dünyada bu rahatsızlığa sahip 186 hastanın kayıtlara geçtiğini vurguladı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam