Karpuzcular karar aldı

Nazilli’de karpuzcular, rakipsiz karpuzcu olarak tanınan Hakim Araboğa’nın verdiği yemekte bir araya geldi.

25 Mart 2018 - 17:06 0
reklam
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’nin karpuzcuları yaklaşan sezon öncesinde rakipsiz karpuzcu olarak tanınan Hakim Araboğa’nın verdiği yemekte bir araya geldi. Balıkçılar Çarşısı’nda verilen yemekte karpuzcular, vatandaşa kaliteli ürün yedirmek için çalışacaklarını ifade etti.
“ÇEKİRDEK KARPUZ SATACAĞIZ”
Amaçlarının Nazilli halkına çekirdek karpuz yedirmek olduğunu vurgulayan Araboğa, “Piyasada aşılı değil çekirdek karpuz satacağız. Bunun için bir toplantı gerçekleştirdik. Hormonlu ürünleri vatandaşımıza yedirmeyeceğiz. Biz bu ilçeyi sevdiğimiz için bu tür bir işe giriştik” diye konuştu.
“VATANDAŞ BİLİNEN YERDEN ALIŞVERİŞ YAPSIN”
Vatandaşların bildikleri satıcılardan alışveriş yapması gerektiğini dile getiren Hakim Araboğa, “Çekirdek karpuz 70 kuruş ise kabak karpuz 50 kuşuştur. Vatandaşlar bu fiyatlardan iki çeşit arasındaki farkı anlayabilir. Bunun için sürekli alış verişl yaptıkaları yerlerden karpuz alsınlar” dedi.
“2 TL’DEN SATIŞA SUNACAĞIZ”
Yeni sezonun mayıs ayının 15’inde başalyacağını söyleyen Araboğa, “Yaklaşık 5 ay sürecek sezon için tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Turfandda kilosu yaklaşık 2 TL’den olmak üzere satışa sunacağız. Dediğim gibi amacımız vatandaşımıza kaliteli karpuz yedirmek” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam