Karpuzculardan Özcan’a zam tepkisi

Nazilli Belediye meclisinin kar helvası ve karpuz sergilerinden alınan işgaliye ücretine yaptığı 200 TL’lik zam esnafta tepkiyle karşılandı. Karpuzcu esnafı Cemal Aydın, “Karpuzları belediyenin önüne dökeriz” diyerek yapılan fiyat artışına tepki gösterdi

12 Haziran 2019 - 14:10 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ-  Seçim döneminde her fırsatta “Esnafımızın yanında olacağız” diyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, koltuğa oturunca esnafı unuttu. “Gelirlerimizi arttırmamız lazım” diyen Özcan, yaz sezonunda sergi açan karpuz, kavun ve kar helvacılarının işgaliye ücretlerine 200 TL zam yapılmasını istedi. Bu kapsamda belediyenin Haziran ayı meclis toplantısında oy birliğiyle alınan kararla işgaliye ücretleri 300 TL’den 500 TL’ye çıkarıldı. Cumhur İttifakı meclis üyelerinin tepki gösterdiği yüzde 66’lık zam esnafın da yüzünü düşürdü.

“SEÇİMDE VATANDAŞI KANDIRDILAR”
Yıldıztepe Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde karpuz sergisi bulunan Cemal Aydın, yapılan zam nedeniyle tepkisini dile getirdi. Seçim öncesi verilen vaadlerle yapılan uygulamaların örtüşmediğini söyleyen Aydın vatandaşın kandırıldığını ifade ederek, “Böyle saçma iş mi olur? İki gündür kazandığım para 135 TL. Bir de aylık işgaliye bedelini 500 TL’ye çıkarmışlar. Biz bu zamma karşıyız. Gerekirse sergiyi kapatır karpuzları belediyenin önüne döker geliriz. Zaten kazancımız yok. Bu millet altın mı kazanıyor” dedi.

“EL MAHKUM VERECEĞİZ”
Kurtuluş Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde karpuz satan Emrullah Ayeş ise belediyenin verdiği kararları yerine getirmek zorunda olduklarını belirterek, “Zaten işlerimiz zayıf. Satışlar gayet düşük ama belediye bir karar almışsa uymak mecburiyetinde kalacağız” ifadelerini kullandı.

“SOKAK ARALARINDA GEZENLERE ÇÖZÜM BULSUNLAR”
Bazı esnaflar ise zammı olumlu karşıladı. Yaklaşık 17 yıldır Yeşil Mahalle Atatürk Bulvarı üzerinde sergi açan Emre İpek, “300- 500 TL bizim için önemli değil. Biz bu yerden kazanıyorsak ücretini vereceğiz” diye konuştu. Işık, “Benden 500 değil bin TL alsın ama araçlarıyla satış yapanlara bir çözüm bulsunlar” diyerek kamyonet ve traktörle sokak aralarında satış yapan karpuzcuların önüne geçilmesini istedi.

Manşet Aydın – Nazilli Belediye meclisinin yaz sezonunda…

Nazilli Belediye meclisinin yaz sezonunda kar helvası ve karpuz sergilerinden alınan işgaliye ücretine yaptığı 200 TL’lik zam esnafta tepkiyle…

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-