Karpuzlu otogarına kavuştu

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Karpuzlu’ya yapılan otogar törenle hizmete açıldı.

reklam
05 Ekim 2016 0
reklam

Çok sayıda vatandaşın hazır bulunduğu coşkulu açılış törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu, Karpuzlu Kaymakamı Ömer Faruk Güngen, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk katıldı.

123

Karpuzlu Belediye başkanı Tuğrul Ozan yaptığı konuşmada , hizmetleri ile Karpuzlu’nun çehresini değiştirdiği için Başkan Çerçioğlu’na teşekkürlerini sundu. Karpuzlu Kaymakamı Ömer Faruk Güngen’in konuşmasının ardından kürsüye çıkan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Seçimden önce ne söz verdiysek tutuyoruz. Onun mutluluğunu yaşıyorum. Siz isteyin biz yapalım. Karpuzlu ne istiyorsa 24 saat emrindeyiz” dedi.

Aydın il genelinde hiçbir ayrım yapmadan hizmet için çalıştıkların kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Otogar iki katlı, beş adet bilet satış,3 adet yerel ürün satış ofisi, mescit, kafeterya ve restorana sahip. 8 bin 300 metrekare alan üzerindeki otogarın maliyeti de 1,5 milyon liradır” ifadelerin kullandı

KARPUZLU’YA HİZMET GİTMEZ DEDİLER

Seçim çalışmalarında Aydın kent merkezinde ne yapılıyorsa Karpuzlu’ya da aynısı yapılacak sözünü  hatırlatan Çerçioğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Aydın kent merkezinde ne yapıldıysa  aynısını Karpuzluya yapacağım dedim. O sıralarda kahvelerde çarşılarda bazı vatandaşlarımızın kafasında soru işareti vardı. Soru işaretlerinin olması doğaldı. Yıllardır Karpuzlu hizmet aldı mı? almadı. Eğri oturalım doğru konuşalım. ‘Karpuzlu çıkmaz yol. Karpuzlu’ya hizmet yapılır mı? Karpuzlu’ya hizmet gider mi?’ dediler. Biz ne dedik, Aydın kent merkezinde ne varsa aynısı Karpuzlu’da olacak. Ben bugün sizlere verdiğim sözü yerine getirmenin mutluluğu içindeyim.” şeklinde konuştu.

1234

KARPUZLU’YA SOSYAL VE SPOR TESİSİ

Büyükşehir Belediyesi’nin Karpuzlu’ya verdiği hizmetleri de sıralayan Başkan Çerçioğlu, toplam 26 bin 200 metre içme suyu, 17 bin 280 metre kanalizasyon, 625 metre yağmur suyu hattı, 166 bin metrekare asfalt kaplama ve yeni yol, üreticileri için de 5 bin metrekare tarımsal sulama alanını gerçekleştirdiklerini, 6 bin 200 metrekare alanda yapımı devam eden Karpuzlu Sosyal ve Spor tesisinin içinde olimpik yüzme havuzu bulunduğunu kaydetti. Başkan Çerçioğlu, tesisin Nisan ya da Mayıs ayında açılacağını belirtti.

Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan kurdele kesimi öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ilçelerine yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim etti.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam