Katliama sessiz kaldılar

Tüm dünya, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıma kararı sonrası başlatılan Filistinlilere yönelik katliama odaklanırken, CHP ve İYİ Parti bu katliama sessiz kaldı. Ne CHP’nin ne de İYİ Parti’nin resmi hesaplarından hiçbir açıklama yapılmazken Aydın İl yöneticileri de sessizliklerini korudu.

15 Mayıs 2018 - 18:17 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- ABD Başkanı Donald Trump’ın, Yahudi lobisine hoş görünmek için 6 Aralık 2017’de aldığı, “Amerika’nın İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı” önceki gün uygulamaya koyuldu.
3 din tarafından kutsal kabul edilen Kudüs’ün, ABD tarafından İsrail’in başkenti olarak tanıması anlamına gelen karara, Filistinliler başta olmak üzere tüm Müslüman dünyası tepki gösterdi.
Kararı Gazze’de yürüyüş yaparak protesto eden Filistinli Müslümanlar ise İsrail askerlerinin mermileriyle karşılaştı. İsrail askerleri, acımasızca Filistinli Müslümanlara ateş açtı. Olaylarda 100’e yakın Filistinli şehit olurken üç bine yakını da yaralandı. Akşam saatlerinde de İsrail uçakları Gazze’ye hava saldırısı düzenledi.

AYDIN’DA TEPKİ TOPLADI

Filistin yönetimi, “Birleşmiş Milletler ve uluslararası toplum Gazze’deki korkunç katliamı durdurmak için hemen harekete geçmeli” çağrısı yaptı. Saldırı, Türkiye’de büyük tepki topladı.
Başta AK Parti hükümeti olmak üzere birçok siyasi parti temsilcisi, İsrail’in Filistinli sivillere yönelik katliamını kınadı.
Saldırılar, Aydın’da da protesto edildi. Filistinli Müslümanlarla dayanışma amacıyla, saldırılarda şehit düşenler için Efeler’deki Bey Camisi’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın düzenlediği basın açıklamasıyla İsrail kınandı.

CHP VE İYİ PARTİ SESSİZ KALDI

Tüm dünya Filistin’de yaşanan olaylara kilitlenirken, 24 Haziran’daki Genel Seçime kilitlenen CHP ve İYİ Parti Aydın İl Yönetimleri katliama sessiz kaldı. CHP’nin sosyal medya hesaplarından hiçbir paylaşım yapılmazken, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ya da bir başka yöneticiden katliamı kınayan bir açıklama gelmedi.
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ve İYİ Parti hesapları da sessizliğe büründü.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort