Kaymakam Erkol, göreve başladı

Yenipazar Kaymakamlığı’na kura ile atanan Ercan Erkol göreve başladı. Erkol, ilçede yapacağı projeleri aktardı.

reklam
30 Haziran 2016 0
reklam

Mustafa Çelik/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Yenipazar eski Kaymakamı Muhammet Sait Baytok’un yerine atanan Ercan Erkol göreve başladı. 1985 Konya/Yunak doğumlu olan Erkol, İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu. Erkol’un Daha önce vekâleten yaptığı Devrekani ve Aksu kaymakamlıklarından sonra ilk asli görevi. Yenipazar Kaymakamlığı görevini üstlendiği için çok mutlu olduğunu belirten Erkol, “Kurada Yenipazar’ı seçtiğimde çok mutlu oldu. İlçe ile ilgili biraz araştırma yaptığımda ise Yenipazar’ın ne kadar sakin ve güzel bir yer olduğunu öğrendim.” dedi.

“GÜZEL BİR SİNERJİ YAKALAYACAĞIZ”

Göreve başladığı günden itibaren ilçeyi gözlemleyen Erkol, tarım ve hayvancılığın ilçenin temel geçim kaynağı olduğunu ayrıca Yenipazar pidesi nedeniyle dışarıdan çok ziyaretçi aldığını belirtti. Erkol, yapacakları projeler ile ilçede güzel bir sinerji yakalamak istediklerini kaydetti.

DEVLET BABA DEĞİL DEVLET ANA

Yapacakları projeleri aktaran çiçeği burnunda Kaymakam Erkol, İlçede genç nüfusun fazla olduğunu ve bu gençlerin içindeki enerjiyi en doğru şekilde kanal ize edeceklerini ifade etti. Erkol halk eğitim kursları açarak ev hanımlarını sosyal hayata adapte etmeye çalışacaklarını belirtti. Yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla senkronize çalışarak çiftçileri bilgilendireceklerini ve çiftçilere eğitimler vererek modern tarım ve hayvancılığı destekleyeceklerini vurguladı. Erkol, yaşlılarla ilgilide projelerinin olduğunu ifade eden “Yaşlılarımızın boya badana, temizlik, gıda gibi temel ihtiyaçlarını gidermek istiyoruz. Onlara devlet baba değil devlet ana olacağız.” dedi.

Erkol, dağlarından yağ, ovalarından bal akan böylesi verimli topraklara sahip bir bölgede göreve başladığı için çok mutlu olduğunu vurguladı. Erkol, “ Bizim için burada çalışmak ayrı bir gurur kaynağı. İnşallah görevimizi adaletle yerine getireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

kaymakam-01

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam