Kedi ile köpeğin dostluğu

Fındık adlı bir köpekle kedilerin dostluğu görenlerin yüreğini ısıtıyor. Soğuk havalarda birbirine sarılarak uyuyan, aynı kaptan yemek yiyen köpek ile kedi yavruları ortaya koydukları dayanışma ile insanlara örnek oluyor.

07 Ocak 2019 - 11:15 0
reklam

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Fındık adlı bir köpekle kedilerin dostluğu görenlerin yüreğini ısıtıyor. Cabi Mahallesi’nde bir ailenin ilgilendiği kedi yavruları ve av köpeği Fındık aynı kaptan yemek yiyor, geceleri sarılarak uyuyor.

Köpek ve kedilere her gün gözü gibi bakan Ahmet Yılmaz, kedilerle köpeklerin anlaşamadığını bildiğinden ilk önceleri gördüklerine inanamadığını ifade ediyor.

İNSANLARA ÖRNEK OLSUN

Yılmaz, “İlk başlarda ayrı ayrı kaplara koyuyordum. Fındık kendisininkini bitirdikten sonra kedilerin kaplarına gidip onlara havlıyordu. Havalar soğuduğundan beri son 1 aydır onlara hırlamıyor bile artık. Şimdi aynı kaptan yiyorlar. Sarılıp uyuyorlar. Biz bile inanamadık. Onlar da biz de çok mutluyuz. İnşallah biz de toplum olarak onlar kadar çevremizdeki insan olsun hayvan olsun ağaç olsun her canlıya duyarlı oluruz”diye konuştu.

Ahmet Yılmaz, “Bu soğuk havalarda birbirine sarılarak uyuyan aynı kaptan yemeğini yiyen bu hayvancıklar bizlere örnek olsun. Dünya kimseye kalmaz. Biz tokken başkasının aç kalmasına, biz sıcakta uyurken başkasının soğuktan donmasına nasıl gönlümüz razı olabilir. Herkes evinin önüne bir kap koyarak bu canların aç kalmasını önleyebilir” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-