Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin 79. yıldönümü kutlandı!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin 79. yıldönümü ve Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası’nın açılışı törenle kutlandı.

reklam
10 Ekim 2016 0
reklam

0123

Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ- Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin 79. yıldönümü ve Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası’nın açılışı yapılan törenle kutlandı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Tören Kent Meydanı’nda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın açılış konuşması ve halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Sümerbank Basma Fabrikası’nın Türkiye’de sanayileşme sürecini başlatan önemli atılımlardan biri olduğunu hatırlatan Alıcık ‘’Bu bir bayrak yarışı. Bugün biz bu bayrağı aldık, hizmet ediyoruz. Şeref duyuyoruz. Sizlerde, Türkiye’ de yaşamaktan, Türk olmaktan, bu vatanı sevmekten kaçınmayın’’ diyerek gençlere ilerlemek için çok çalışmaları gerektiğinin mesajını verdi.

Tören, Adnan Menderes Üniversitesi Sümer Kampüsü’ndeki Atatürk Müzesi’nin gezilmesi ve protokol üyelerinin Sümerbank’ın sembolü olan ‘’Gıdı Gıdı’’ treniyle yaptıkları gezi sonrası son buldu.

Atatürk’ün Nazilli’ye gelişinin kutlandığı törenlere Kaymakam Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönartaş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yalçın Gürenci, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, kurum ve kuruluşların müdürleri, amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam