“Kemer’de bine yakın ruhsatsız ev var”

Aydın’ın imar affından en çok faydalanacak mahallelerinden birinin Kemer olduğunu söyleyen Muhtar Şerafettin Yiğitöz, bine yakın imarsız ev sahibini düzenlemeden yararlanmaya çağırdı. Mahalleye en yakın ilkokulun 3 kilometre uzaklıkta olduğunu da kaydeden Yiğitöz, imar düzenlemesinin ardından en kısa sürede ilkokul yapılmasını istedi.

12 Haziran 2018 - 12:45 0
reklam

Merve DANIŞMAN/Manşet Aydın-EFELER- Manşet Aydın Gazetesi, Kemer Mahalle Muhtarı Şerafettin Yiğitöz’ü ziyaret etti. Mahallede bine yakın ruhsatsız ev bulunduğunu kaydeden muhtar, Aydın’da imar affından en fazla yararlanacak mahallelerden biri olduklarını söyledi.

Mahallenin sit alanı olması sebebiyle yeni binalar yapılamadığını belirten Muhtar Yiğitöz, “Bu sebeple mahallede kontrollü inşaat yapılıyor. Müze Müdürlüğü, bina yapılacak bölgede sondaj çalışması yapıyor. Geçmişte yapılmış gecekondumuz da çok fazla. Kat mülkiyeti olmadığı için müteahhitler de girmiyor. Bu sebeple mahalledeki eski ev sayısı yüksek.” dedi.

İMAR AFFINA GİREN BİN KONUT VAR

Başvuruları başlayan imar affının mahallede çok sayıda konutu ilgilendirdiğini söyleyen Yiğitöz, “3 bin konutun yaklaşık bin tanesi bu af kapsamına giriyor. Ben de vatandaşlara bu konuyu duyuruyorum. Herkes faydalansın, sorun çözülsün istiyoruz. Eğer tümü başvuru yaparsa, mahallede ruhsatsız ev kalmaz” diye konuştu.

“MUHTARLIK BİNAMIZ YOK”

Mahallede caminin yanında bulunan bir odada hizmet verdiklerini belirten Muhtar Şerafettin Yiğitöz, “Bir muhtarlık binası talep ediyoruz. Şimdilik burada hizmet ediyoruz. Yetkili yerlere bu sıkıntımızı ilettik. İsteğimiz bir an önce muhtarlık binasına kavuşmak” ifadelerini kullandı.

“İLKOKUL ÇOK UZAK”

Mahallede bir ilkokul bulunmadığını, bu sebeple de öğrencilerin her gün 3 kilometre yol gitmek zorunda kaldığını söyleyen Muhtar Yiğitöz, şu ifadeleri kullandı:
“Okul uzak olduğu için öğrenciler her gün 3 kilometre yol gidiyor. Çoğunun yaşı küçük olduğundan anne ve ya babaları okula bırakıyor. Mahalleli buraya da bir ilkokul istiyor.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort