“Kendimi yakarım”

Yeni dönemde adaylığını koymayan Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker kongre öncesi açtı ağzını yumdu gözünü. Camianın hedef tahtasına koyduğu Türker, merak edilenleri açıkladı.

11 Haziran 2019 - 17:52 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Belediyespor’da mevcut kulüp Başkanı Özgen Türker, kongre öncesi açıklamalarda bulundu. Camianın tepki gösterdiği isimlerin başında yer alan Türker, sessizliğini bozdu. Türker, transfer yasağı, sportif başarı, transferler ve kulübün maddi yapısına ilişkin bilinmeyenleri yanıtladı.

KULÜP ZARAR GÖRDÜ
Yönetimde görev aldığı süre boyunca Nazilli Belediyespor’un başarısı için çabaladığını ifade eden Türker, “Bu kulübe çok emek verdim. Her seferinde elimi taşın altına koydum. Ancak son dönemde yapılan haberler şahsıma ve kulübe büyük zarar verdi. Nazilli Belediyespor için yıllarca elimizden geleni yaptık” dedi.

ALACAKLARIMDAN VAZGEÇERİM
Kulübün kendisine olan 3 milyon 600 bin TL alacağının bir kısmından vazgeçeceğini ifade eden Türker, “Gerekirse hepsinden vazgeçerim ama bir delikanlı çıkıp aynı miktarda parayı kulübe bağışlasın. Takımın geleceğini düşünüp bunu yapabilecek biri varsa tüm alacaklarımdan vazgeçeceğim” ifadelerini kullandı.

TRANSFER YASAĞI VARSA KENDİMİ YAKARIM
Takımın transfer yasağının bulunmadığını da ileri süren Özgen Türker, “Eğer transfer yasağı varsa Belediye Meydanı’nda kendimi yakarım. Geçtiğimiz yıl gönderdiğimiz futbolculardan birisi alacaklarına karşılık ödenmemesi halinde transfer yasağı istemiş. Ona istinaden devre arasında TFF’den 300 bin TL’lik bir ödeme yapmamız istendi. 900 bin TL’miz vardı, hocamız transfer yerine oyuncuların alacaklarının ödenmesini istedi. Biz de sezon sonunda Spor Toto’dan gelecek 320 bin TL’yi transfer yasağına yatırdık. Gelecek yönetim oyuncuların ücretlerini ödemezse yeniden yasak konulabilir. Biz olsaydık görevde biz de ödemek zorundaydık” diye konuştu.

KULÜBÜ BANKALARA BORÇLANDIRMADIK
Nazilli Belediyespor’un gösterilmeye çalıştığı gibi maddi anlamda sorun yaşamadığını belirten Türker, “Biz kulübü bankalara borçlandırmadık. Yeri geldiğinde hep ben elimi taşın altına koydum. Liglerde bir çok kulüp batmışken söz konusu rakamlar bizim için çok yüksek değil” ifadelerine yer verdi.

GİDERLER ARTTI GELİRLER DÜŞTÜ
Kulübün gelirlerinin düştüğünü kaydeden Türker, “Bundan 5 yıl önce TFF mağlubiyete 35 bin TL veriyordu. Biz bu rakamlarla 30 oyuncunun maaşını karşılıyorken şimdi 17 oyuncuyu karşılıyoruz. Otogar ve su parası gelirlerimiz kalktı. Otel, yol, yiyecek içecek masraflarımız arttı gelirlerimiz azaldı” diye konuştu.

BAŞARISIZ DEĞİLDİK
Sportif anlamda başarısız bir sezon geçirmediklerini vurgulayan Özgen Türker şunları söyledi;
“İnsanlar bize kulübü kötü yönettiniz desinler ancak başarısız oldunuz demesinler. Yalnızca şampiyonluk mu başarı? Bu takım Avrupa’nın en uzun süre yenilmeyen takımıydı. Sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovaladık ama olmadı. En az gol yiyen takımlar arasında yer aldık. Bu söylemlerle hakkımız yeniyor”

TARAFTARINDA KATKISI VAR
Türker, yaşanan başarısızlıklarda taraftarın da suçu olduğunu belirterek, “Bu sezon 3 kez seyircisiz oynama ve binlerce TL para cezası yedik. Erzin Belediyespor maçında kendi futbolcularımızı taşladılar. O maçta çıkan olaylar nedeniyle içerdeki Play-Off maçını seyircisiz oynamak zorunda kaldık. Belki Ergene Velimeşe maçını seyirciyle oynasaydık turu geçecektik” diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-