KENDİMİ YAKARIM!

CHP’li meclis üyesinden ezber bozan çıkış

12 Eylül 2018 - 20:17 0
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-NAZİLLİ İstanbul merkezli bir inşaat firmasının Nazilli’de yapımına başladığı ve kamuoyunda ‘ikiz kule’ olarak bilinen projedeki daire ve işyerlerinin satışını gerçekleştirmek için Şehit Mustafa Akdağ parkında yapılan ‘satış ofisi’ yeniden gündeme geldi. Nazilli’de yaşayanlara ait olan bu parkın iki yıldır talan edildiğini savunan CHP’li Belediye Meclis üyesi Atila Talay, Haluk Alıcık’ı hedef alan açıklamalarda bulunup, ‘gerekirse kendimi yakarım’ dedi. Talay, söz konusu projeyi yapan firmanın sahibi Mehmet Naci Topsakal’a da ‘Bir an önce defolsun gitsin buradan’ diyerek sert çıktı.

Şehit Mustafa Akdağ Parkı’nın, iki yıldır bir inşaat firmasının satış ofisi olarak kullanıldığını belirten CHP’li meclis üyesi Atila Talay, oldukça sert açıklamalarda bulundu. Talay, Nazilli’de yaşayanları malına sahip çıkmaya çağırdı.
Şehit Mustafa Akdağ Parkı’nın 1 Haziran 2016 tarihindeki meclis toplantısında 9 karşı oya rağmen konut alanına çevrildiğini, gelen tepkiler üzerine de Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın “Buraya bir şey yapılmayacak, tek bir çivi çakılmayacak” diye söz verdiğini hatırlatan Talay, Alıcık’ı suçladı.
SÖZ VERMİŞTİ
Belediye Başkanı Alıcık’a seslenerek; “Hani söz vermiştin oraya tek bir çivi bile çakılmayacaktı. Şimdi ne oldu da orada inşaat yapıyorsun?” diye soran Talay, Nazilli Belediyesi’nin kendisine ait parka sahip çıkamadığını, yetmezmiş gibi üzerine inşaat ofisi yaptırdığını ifade etti.
DEFOLUP GİTSİN
Atila Talay’ın sert eleştirileri sadece Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a yönelik olmadı. Talay, merkezi İstanbul’da bulunan Yeni Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal’ı da hedef aldı. Bir günlük ziyaret için Nazilli’ye gelen Topsakal’ın, işleri bittiğinde satış ofisinin bulunduğu Şehit Mustafa Akdağ parkıyla ilgili dile getirdiği, ‘Biz buradaki satış ofisimizi kaldıracağız binamızın altına taşıyacağız, yeni başka sosyal faaliyetlerin aktivitelerin düzenlenmesini yapacağız’ şeklindeki sözlerini eleştiren Talay, “Geçen gün yine açıklama yapıyorlar. ‘Biz buradaki satış ofisimizi kaldıracağız binamızın altına taşıyacağız, yeni başka sosyal faaliyetlerin aktivitelerin düzenlenmesini yapacağız’ diye. Böyle bir şey var mı ya. Kimin malıyla hangi tasarrufta bulunmaya kalkıyorsun. Nazilli Belediyesi’nde de bir tek sorumlu çıkıp bir şey demiyor. Ulan arkadaş sana ne sosyal aktiviteler yapılacaksa ben yaparım sen kimsin sen nesin diyen yok. Bunun kararını o veremez. Bir an önce defolsun gitsin buradan” diyerek tepkisini gösterdi.
YAKARIM YAPTIRMAM
Şehit Mustafa Akdağ Parkı’nın talan edilmesine asla izin vermeyeceğini belirten CHP’li meclis üyesi Atila Talay, “Belediye Meclisi’nde olduğum sürece tek bir şey sattırırsam şerefsiz, namussuzum. Burada kendimi yakarım, yine oraya bir şey yaptırmam” dedi.
HALK SAHİP ÇIKSIN
Konuşmasının son bölümünde Belediye binasının emlak bürosuna dönüştüğünü ifade eden CHP’li Talay, “Belediyecilik değil, emlakçılık yapıyorlar” diyerek, Nazilli halkını kendi malına ve değerlerine sahip çıkmaya çağırdı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-