Kimseye vatan haini diyemezsiniz

Referandum’a 50 gün kala kampanya startını veren AK Parti’de hedef 16 Nisan. Türkiye genelinde yüzde 60’ın üzerinde ‘evet’ oyu beklediklerini söyleyen Aydın milletvekili Mehmet Erdem, bu hassas süreçte partilileri dikkatli olmaya çağırdı. Demokrasinin hazmetme kültürü olduğunu söyleyen Erdem, ülkeyi karanlığa götürecek söylemlerden kaçınılması uyarısında bulundu.

28 Şubat 2017 - 09:39 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Ankara’da düzenlenen törenle Referandum kampanyasının Startını veren AK Parti, 16 Nisan’da sonlanacak çalışmalar için kolları sıvadı. Parti teşkilatları bulundukları bölgelerde hazırlıklarını tamamladı. 47 gün sürecek kampanya çalışması sürecinde her türlü gerginlikten uzak durulması için uyarılarda bulunan Aydın milletvekili Mehmet Erdem, ülkeyi karanlığa sürükleyecek eylem ve söylemlerden uzak durulması uyarısında bulundu.

Manisa İl Başkan yardımcısı Ozan Erdem’in Soma’da düzenlenen bir toplantıda ‘hayır oyu çıkarsa bu ülkede iç savaş olur’ sözlerinin hatırlatıldığı Erdem, “Biz bu vatanı şehit kanlarıyla suladık. Bu vatan toprakları üzerinde ay yıldızlı bayrağımız altında hep birlikte yaşayacağız. Kimsenin kimseye vatan haini deme hakkı olamaz. Açık ve seçik vatana ihanet eden örgütlerin dışında hiç kimseye böyle bir şey deme hakkı olamaz. Ülkeyi endişeye karanlığa götürecek söylemlere gerek yok. Bunu söyleyen arkadaşlarımızla ilgili genel merkezimiz gereğini yerine getirmiştir. ‘Hayır’ vermeye karar veren vatandaşımıza da saygımız var. ‘Evet’ vermeye karar veren vatandaşa da saygımız var. Herkese saygımız var. Demokrasinin temeli de budur. Demokrasi hazmetme kültürüdür aslında. Demokraside fikirlerin çatışması lazım insanların çatışması söz konusu olamaz. Fikirler çatışırsa ortaya hakikatin ışığı çıkar. Bizim fikrimiz bu” diyerek herkesi daha sorumlu davranmaya çağırdı.

SİYASET ÇÖZÜM ÜRETME SANATIDIR

Anayasa değişiklik paketini Türkiye’nin geleceği açısından önemli gördükleri için MHP ile kafa kafaya vererek hazırladıklarını kaydeden Mehmet Erdem, CHP’nin bu süreçte ortaya bir çözüm önerisi koyamadığını belirtti. Mevcut parlamenter sistemin Türkiye’nin geleceğini tıkadığını sözlerine ekleyen Erdem, “Ama mevcut yapı aynen devam etsin hiçbir şeye dokunulmasın ağır aksak ilerleyen parlamenter sistem siyasi krizlere sebep olan ve siyasi istikrarı sağlamakta zorlanan bu sistem aynen devam etsin anlayışı çözüm değildir. Siyaset çözüm üretme sanatıdır. Biz MHP ile beraber baş başa verdik bir çözüm ürettik. CHP’nin bir çözümü varsa halka söylesin. Çözümsüzlük çözüm değildir. Statükoyu korumak çözüm değildir. Mevcut durum bütün eksikleriyle devam etsin demek çözüm değildir. CHP’de çözümü neyse ortaya koysun” dedi.

 

TEK ADAMLIK ELEŞTİRİSİ

“Biz Türkiye’nin tek bayrak tek millet tek vatan ülküsü içerisinde birlik ve beraberlik yoluna devam etmesini arzu ediyoruz. Şu anda yaşadığımız bu günlerde Türkiye müthiş bir saldırı altındadır. En son 15 Temmuz günü ortaya çıktı. Şimdi ekonomik olarak saldırı altındayız. Güney sınırımızda fiili savaş içerisindeyiz. İçeride terör ile mücadele ediyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamandan fazla ihtiyaç var.”

“Bir bakıma basın 4. Güç olarak nitelendiriliyor. Demokratik sistemlerde basın çok çok önemli. Bugün Gazete, TV ve radyolara baktığınız zaman çok sesliliği çok net bir şekilde görürsünüz. Yani Cumhurbaşkanımızı diktatörlükle suçlayanlar en büyük haksızlığı yapıyorlar. Bu Cumhurbaşkanımıza ve partimize yapılan büyük haksızlıktır. Diktatörlükle yönetilen bir ülkede Halk TV gibi bir televizyon olabilir mi? Yaşatır mı diktatör onu? Veya Fox TV gibi bir televizyon ya da Birgün Gazetesi gibi bir gazete olabilir mi? Sözcü Gazetesi gibi bir gazeteyi diktatör yaşatır mı? Yani haksızlık yapmayalım. Çünkü biz ülke olarak kendi Cumhurbaşkanımıza, halkın seçtiği cumhurbaşkanımıza, halkın seçtiği iktidara haksızlık yaparsak iftira atarsak başkaları ne yapmaz?”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam