Konya Kültür Sitesi 3 engelliyi sevindirdi

Didim Konya Kültür Sitesi sakinlerinin 7 yıldır sürdürdüğü yardım etkinliğinde bu yıl, 3 engelli vatandaşa akülü arabaları teslim edildi

30 Ağustos 2018 - 18:37 0
reklam
reklam

Oktay ÇİFTÇİ/Manşet Aydın-DİDİM- Didim Altınkum Mahallesi Konya Kültür Sitesi’nde kurulan 30 günlük yardım kermesinden elde edilen gelirle alınan 3 akülü araç ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
Kermes’in ardından düzenlenen teslim törenine Didim Belediye Başkan Yardımcıları Salih Bankoğlu ve Ahmet Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, Site Başkanı Ergun Ünüvar ile site sakinleri katıldı.

“ÖRNEK TEŞKİL EDECEK BİR DAVRANIŞ”
Etkinlikte konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, etkinliğin sosyal yardımlaşma ve dayanışma adına güzel bir örnek teşkil ettiğini belirterek, “Sitenizde güzel işler yapıyorsunuz. Sizlerle övünüyoruz ve takdir ediyoruz. Burada engelli vatandaşlarımızı sevindiriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“GELİR 17 BİN 800 TL”
Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise, Konya Kültür Sitesi’nin bu zamana kadar 25 engelliyi sevindirdiğini ifade ederek, “Kültür sitesi sakinlerinin yeri bizim için çok ayrı. Bu yıl bize 17 bin 800 lira bir para teslim edildi. Bunun 14 bin 300 lirası ile 3 akülü sandalye aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

3 ENGELLİ ARACINA KAVUŞTU
Söke’nin Bağarası Mahallesinde yaşayan Gülümser Kemikli, Didim Balat Mahallesinde yaşayan Fatma Acar ve Efeler Mahallesinde yaşayan Özgür Pekediz’e akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam