Köpek Kavgasında Kan Döküldü

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Belenoluk Köyü’nde köpek havlaması yüzündeniki aile arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Silahların konuştuğu kavgada 1 çocuk ölürken, 2 çocuk da yaralandı.

reklam
15 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

Alınan bilgilere göre olay, dün akşam saat 21.00’de komşu ve aynı zamanda akraba olan Aydemir ve Akcan aileleri arasında meydana geldi. Rıza Akcan’ın kapısı önünde bağlı bulunan köpeğin sürekli havlamasından rahatsız olan komşusu Raif Aydemir, köpeği taş atarak susturmak istedi. Bu sırada Rıza Akcan dışarı çıkarak Raif Aydemir ile tartışmaya başladı. Kısa sürede diğer aile fertlerinin de karışması ile kavga büyüdü. Bu sırada Raif Aydemir eve gidip uzun namlulu tüfeğini alarak rastgele ateşledi.

Olay sırasında Aydemir’in silahından çıkan kurşunlar Rıza Akcan’ın evinin damında oynayan 5 yaşındaki Dılgeş, 15 yaşındaki Divan ve 12 yaşındaki Hazal Akcan’a isabet etti. 5 yaşındaki Dılgeş Akcan olay yerinde yaşamını yitirirken, yaralanan Divan ve Hazal Akcan köye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Van’ın Çatak Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Çocuklar, yapılan ilk müdahalenin ardından Van’daki hastanelere sevk edildi.

Olayın duyulmasıyla hastaneye gelen Çatak Belediye Eş Başkanı Evin Keve, Akcan ailesine taziye ve ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. Bir çocuğun ölümüne ve 2 çocuğun yaralanmasına yol açan Raif Aydemir kayıplara karışırken, köyde geniş güvenlik önlemi alındı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam