Köşger: Kahraman teşkilatımız terörün üstesinden geldi

Polis Bayramı nedeniyle emniyet mensupları, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in de katıldığı yemekte, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. Yemekte konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Gururla söylemek isterim ki polisimiz ve jandarmamız, dünyada hiçbir güvenlik biriminin üstesinden gelemeyeceği bir terör örgütünü yenmiştir” dedi.

10 Nisan 2018 - 17:44 0
reklam
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- 
Polis Teşkilatının 173’üncü kuruluş yıldönümüne denk gelen 10 Nisan Polis Bayramı nedeniyle, şehit yakınları ve gaziler, emniyet mensupları ile yemekte bir araya geldi.
Yemeğe Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Yıldırım, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı.
Törende konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Polis teşkilatının 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bu rakam bize çok şey ifade ediyor. Bugün dünyada büyük devlet diye geçinen bazı ülkelerin kuruluş tarihinden bile eski. Bu bizim ne kadar büyük ve köklü bir millet olduğumuzu gösteriyor” dedi.
Polis teşkilatının önemli başarılara imza attığını vurgulayan Köşger, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Polisimizi, ‘Hukuk devletinin kadife eldiven giymiş çelik pençesi’ diye tarif ediyoruz. Güvenlik güçlerimiz, dosta güven, düşmana korku salıyor. Polisimizin, dünyadaki diğer iç güvenlik birimlerinden bir farkı var. Bu millet kahraman bir millet, bu teşkilat da milletimizin içinden süzülüp geliyor. Ortadoğu coğrafyasında bizi tehdit eden iç ve dış unsurlar var. İç güvenlik birimlerimiz, dünyada hiçbir güvenlik gücünün uğraşmak zorunda kalmadığı terör hadisesiyle 40 yıldır canla başla mücadele veriyor ve bu uğurda şehitler verdik. Gururla söylemek isterim ki polisimiz ve jandarmamız, dünyada hiçbir güvenlik biriminin, hatta düzenli ordunun üstesinden gelemeyeceği bir terör örgütünün üstesinden gelmiştir ve ülkemizin dört bir tarafını güvenli hale getirmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömür diliyorum.”
İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ da “Teşkilatımız esas itibariyle büyük bir aile olarak milletin hizmetinde. Atatürk’ün dediği gibi ‘millete hadimlik ederek’, bu sorumluluğunu her zaman her yerde taşımaktadır. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize ve meslektaşlarımıza aileleriyle birlikte ömür boyu güzel bir yaşam temenni ediyorum” dedi.
Daha sonra emniyet mensupları, şehit yakınları ve gazilerle birlikte yemek yiyerek sohbet etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam