Küçük esnaf mahallenin bekçisidir

Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlığı yapan velilere çağrı yapan Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (AYESOB) Selahittin Çetindoğan, ‘’Vatandaşlardan isteğimiz küçük esnaf ve sanatkardan alışveriş yaparak kalkınmalarına destek vermeleri.” dedi.

31 Ağustos 2018 - 18:05 0
reklam
reklam

Çağla EFE/Manşet Aydın-EFELER- Küçük esnafın kalkınması hususunda vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini söyleyen Selahittin Çetindoğan sözlerine şöyle devam etti; ‘’Öncelikle halkımızdan isteğimiz küçük esnaf ve sanatkara sahip çıkması. Çünkü biz bu ülkenin ortak ürünüyüz. Eğer bize bir şey olursa bundan tüm Türkiye etkilenir. O yüzden diyoruz ki esnafa sahip çıkın. Küçük esnaf ve sanatkar mahallenin bekçisi, mahallenin abisi biz öyle diyor ve öyle görüyoruz

‘’VELİLER DİKKAT’’

Çetindoğan, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa zaman kaldığına ve anne-babaların okul alışverişine başladığını söyledi. Okul malzemeleri alırken nelere dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunan Çetindoğan; “Veliler, tanıdıkları ve sattıkları kırtasiye ürünlerinin sağlıklı olduğunu düşündükleri yerlerden alsınlar. Vatandaşlarımız daha uygun olsun diye Uzakdoğu’dan ithal edilen merdiven altı ürünleri tercih etmemeli. Markası ve nerede üretildiği belli olmayan, CE ve TSE damgası olmayan birçok ürün maalesef okulların açılmasına az zaman kala piyasada görülüyor. Bunlarda çocuklar açısından oldukça tehlikeli. Bu konuda velilerin çok dikkat etmesi gerekiyor’’ şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam