Kukla olma insan ol!

Son zamanlarda etrafımızda bolca türeyen “başkası olmaya itilmiş insan modeli” özgürlüğü fark ettirilmeden elinden alınmış, hayatını devam ettirebilmesi için belirlenmiş bir ideolojinin peşinden körü körüne koşması gerektiğine inandırılmış, öz fikirleri bastırılarak beyinleri kiralığa çıkarılmış ve hissettirilmeden kiracının gereksiz eşyalarıyla doldurulmuş bireylerden oluşmaktadır.

reklam
10 Eylül 2016 0
reklam

123

Özellikle işsiz gençler arasında yaygınlaşan bu modelin örnekleri, mevki makam sahibi orta yaş üstü insanlarda da görülmekte olup, çoğu zaman mesnetsiz bir teslimiyetle hızla artmaktadır.

Bu insan modeli istemektedir ki, herkes onlar gibi olsun, sorgulamasın, kabullensin, gerekirse işini eksik yapsın, gerekirse insan olmanın kendisine yüklediği sorumlulukları görmezden gelsin, kısacası “kuklaların kuklası” olsun ki kendi beyniyle yaşayan tek bir insan kalmasın.

Kimileri tüm bunları kabul eder ve modelin yolundan gider kukla olur, kimileri reddeder kendi bildiği yolda gider insan olur. Adam kayırma, hak yeme, yanlışa doğru deme, kim olduğunu bilmediği insanlara ağamsın paşamsın deme bu modelin en bilinen karakteristik özellikleridir.

Bir de bunların içinde Müslüman geçinen bir kesim vardır ki bu karakteristik özelliklerle Müslümanlığın bağlantısını kurabilene aşk olsun. Hayatının bir dönemini kukla olarak geçirmiş fakat bu durumdan kurtulmak isteyen birileri varsa size minik bir sır vereyim, insan olmak sadece o ipleri kesmekten geçer.

İpleri kesip beyninizdeki kaçak kiracıyı kovalayıp öz düşünceleriyle hareket eden içi dışı bir bireyler haline geldiğinizde insan olmanın inanılmaz hafifliği ve özgürlüğünüzle yaşamanın tadına varabilirsiniz.

GÜL TUĞÇE EVREN

Gultugce.evren@gmail.com

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam