Kurban kesim manzaraları

Her sene olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı nedeni ile kent genelinde alışılmış görüntüler yaşandı. Çocuklar kesim yerlerinde tüm uyarılara rağmen ön planda yer alırken, hayvanların kesimleri için iş makinelerinin de kullanıldığı görüldü.

21 Ağustos 2018 - 17:06 0
reklam
reklam

Oktay ÇİFTÇİ/ Manşet Aydın- DİDİM- Didim’de bayram namazının kılınmasının hemen ardından vatandaşlar, kurban kesim yerlerine akın etti. Belediyenin belirlediği kesim yerlerinde sabahın ilk saatlerinden itibaren hareketlilik yaşandı. Hayvanlarını kesim yerlerine getirenlerin bir kısmı yere yatırabilmek için büyük mücadele verdi. Kesim sırasında genellikle büyükbaş hayvanlar, traktör arkasına takılan vinç yardımı ile kaldırıldı. Traktörün yükleme kısmına zincir ile bağlanan büyükbaş hayvanlar sahipleri tarafından kurban edildi.

Kent genelinde genellikle kesim kurallarına uyulduğu, mahalle aralarında bazılarının evlerinin önünde kesim yaptığı görüldü. Uzmanların tüm uyarılarına karşın, yine bir çok kişinin beraberinde çocuklarını da getirerek, kesimleri izlettiği görüldü.

Kurban kesimi sırasında yaralananlar da oldu. Hayvanların yatırılması ve kesilmesi sırasında başta el, kol ve ayak olmak üzere çeşitli yerlerinden yaralananlar, hastanelere başvurdu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam