Kuşadası çıplaklar kampı develere emanet!

Türkiye’nin ilk tarihi tatil köyünün plajında artık develer var. Kuşadası’nın eksi çıplaklar kampı olarak bilinen, Arslanboyu koyunda develer denizin tadını çıkartıyor.

reklam
15 Temmuz 2016 0
reklam

KUŞADASI’NDAKİ ESKİ ÇIPLAKLAR KAMPI DEVELERE EMANET TÜRKİYE'NİN İLK TATİL KÖYÜNÜN PLAJLARINDA ŞİMDİ DEVELER DENİZE GİRİYOR

Kuşadası’ndaki eski Fransız Tatil Köyü’nün  kapanmasının ardından bir dönem çıplaklar kampı olarak ün yapan Arslanburnu Koyu’nda şimdi develer denize giriyor.
Kuşadası Kadınlar Denizi Mahallesi Arslanburnu Koyu’ndaki Emekli Sandığı arazisinde kurulan ünlü Club Med, Türkiye’nin ilk tatil köylerinden biriydi ve özellikle 1970’li ve 1980’li yıllarda Fransa sosyetesinin yoğun tercihi nedeniyle çıplaklar kampı olarak da ün yapmıştı. Fransız Tatil Köyü’nün 30 yıllık sözleşmesinin bitip, kapanmasının ardından Emekli Sandığı tarafından satışa çıkarılan araziyi önce İsrailli iş adamı Sami Ofer satın almış, Ofer grubu daha sonra bu araziyi Diana Turizm’in sahibi Hasan Tonbul’un başında olduğu konsorsiyuma satmıştı.
Fransız Tatil Köyü’nün kapanmasının ardından tamamen boş olan Türkiye’nin en güzel doğal güzelliklerine sahip koylarından biri olan Kuşadası’ndaki Arslanburnu Koyu’nun bir dönem Fransız sosyetesinin güneşlenip, denize girdiği plajlarında şimdi develer cirit atıyor. Çevre sakinlerinin şaşkın bakışları arasında denize girip, serinleyen develer bu tarihi ve ünlü koyda ilginç görüntüler oluşturuyor.
KUŞADASI’NDAKİ ESKİ ÇIPLAKLAR KAMPI DEVELERE EMANET TÜRKİYE'NİN İLK TATİL KÖYÜNÜN PLAJLARINDA ŞİMDİ DEVELER DENİZE GİRİYOR
Çevre sakinleri develerden şikayetçi
Bu arada, Arslanburnu Koyu’na bitişik yazlık sitelerde oturanlar ise develerin denize girmesinden şikayetçi. Çevre sakinlerinden İlhan Öden, develerin kasıtlı olarak plaja sokulduğunu belirterek, “Plajın arkasındaki arazinin sahibi halkın plaja girmesinden rahatsız oluyor. İnsanların denize girip, plajda güneşlendiği saatlerde develeri plaja sokuyorlar. Hatta bu amaçla Arslanburnu Koyu’na giriş tel örgü ile çevirmişti. Şikayetimiz üzerine tel örgü kaldırıldı. Ancak, tel örgü kaldırıldı ama plaja girenlerin develerle tacizi devam ediyor“ dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam