Kuşadası Turizmi’ne büyük müjde

Yüzen oteller ve bir neslin de aşk gemisi olarak bildiği kruvaziyer gemiler Nisan ayından itibaren Kuşadası’na uğramaya başlayacak.

13 Mart 2018 - 10:18 0
reklam

Kudret Can / Manşet Aydın- EFELER- İMEAK Deniz Ticaret Odası, Norwegian Cruise Line’ın 2018 sezonunda Kuşadası Limanı’na yeniden uğrak yapmaya başlayarak binlerce turisti adaya getireceği müjdesini verdi. İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi, ABD Fort Lauderdale-Florida’daki Seatrade Cruise Global Fuarı’ndan başta Kuşadası olmak üzere deniz turizmi için müjdelerle döndü.
“KÖTÜ GÜNLER BİTTİ”
Kruvaziyer sektörünün zirvesi olarak nitelendirilen Fuar’dan Türkiye’nin turizminde kötü günlerini bitiren sefer kararının çıktığını müjdeleyen İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, 2018 yılında ilk olarak Norweigian Cruise firmasının bu kararı alarak öncü olduğunu ve onu diğer sektör devlerinin izlediğini belirtti.
Bu açıklamanın hemen ardından Avrupa’nın en büyük gemi firması MSC Cruises, 2016 yılında iptal ettiği Türkiye’ye programını 2019 yılından itibaren açtığını duyurdu. 3 ayrı tarihte İzmir ve Antalya limanlarına uğrayacak olan gemi, mürettabat ve yolcular dahil, toplamda 10 bin kişiyi Türkiye’ye taşıyacak.
“TÜRKİYE VAZGEÇİLMEZ ÜLKE”
İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye’yi terk eden kruvaziyer firmalarının Kuşadası’ndan başlamak üzere Türkiye limanlarına yeniden döndüklerini açıkladı. Öztürk, “Dünya turizminde çok değerli bir marka olan Türkiye, kötü günleri geride bıraktı. Fuarda görüştüğümüz yetkililer, ‘Türkiye vazgeçilmez bir ülke, yeniden gelmeyi bekliyoruz’ mesajını verdi. Norwegian Cruise Line, 2018 sezonunda 2 kez, 2019’da 5 kez Kuşadası’na uğrak yapacağını açıkladı. MSC de 2019 seferlerine İzmir ve Antalya’yı aldı. Holland America Line Başkanı ise 2020 yılında Türkiye için planlamalarının olduğunu söyledi. Bu şirketlerin ardından diğer kruvaziyer hatları da Türkiye’ye gelecektir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam