Kuşadası’na haritalı tanıtım!

Kuşadası son yılların en önemli tanıtım hamlelerinden birini “haritalı tanıtım stantları” ile gerçekleştiriyor. Kervansaray önüne konulan stantlar, Kuşadası’nın en önemli tarihi /turistik noktalarını harita ile tanıtarak, kente gelen turistlere ücretsiz rehberlik sağlıyor.

16 Nisan 2018 - 13:14 0
reklam
reklam

Zeynep İnak / Manşet Aydın- KUŞADASI- Kuşadası Belediyesi, GEKA ve, Türkiye Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile yürütülen çalışma, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki ayrı dilde hazırlandı.
Yerli ve yabancı turistlerin beğeni ile izlediği stantların kent içinde sayısının artarak diğer önemli noktalara da monte edileceği bildiriliyor.
ARKEOLOJİK ALANLAR TANITILIYOR
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, “Kervansaray önündeki stantlarda öncelikli olarak arkeolojik alanların tanıtımı yapıyor. Tarihi eserlerin bulunduğu noktalara dikkat çekilerek, turistlerin Kuşadası’nı gezmesi teşvik ediliyor.
Kervansaray’ı hak ettiği değere kavuşturabilmek adına yoğun çaba sürdürüyoruz. Dış cephesini önemli ölçüde düzenledik. İç düzenlemesinin de senaryosu hazır. Uygulama safhasına en kısa sürede geçeceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam