Kuşadası’nda Girit rüzgârı

Kuşadası’nda Giritliler Dostluk ve Yardımlaşma Derneği tarafından 7.si düzenlenen Uluslararası Giritliler Festivali Yunanistan ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen Girit göçmenlerinin katılımıyla gerçekleşti.

reklam
29 Mayıs 2016 0
reklam

Kuşadası’nda bu yıl 7.si düzenlenen Uluslararası Girit Festivali, Yunanistan ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen Girit göçmenlerinin katılımıyla gerçekleşirken festivalin ilk gününde İbramaki Sanat Galerisi’nde Giritli müzisyenler eşliğinde Girit Halk Dansları gösterisi büyük beğeni topladı.

3

Amacı kültür birliğini korumak ve bu kültürü gelecek nesillere aktarmak olan festivalde düzenlenen dans gösterilerinin ardından Mudanya Lozan Mübadilleri Derneği tarafından mübadele dönemine ait fotoğrafları sergilendi. Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi’ndeki serginin ardından Yunanistan’ın Atina ve İerapetra kentlerinden gelen Lucas Papadakis, Dimitrios Papadakis ile Manolis Spanakis tarafından “Mübadele” ve “Giritceye girmiş Türkçe kelimeler” konulu panel düzenlendi.

5

Düzenlenen panelin ardından barışın ve dostluğun simgesi olarak Atina’dan getirilen zeytin fidanı KUAKMER’in bahçesine dikildi.

1

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam