Kuşadası’nda yangın

Kuşadası’nda adliye binasına 50 metre mesafedeki bir lokantada sabaha karşı yangın çıktı. 3 katlı binanın giriş katındaki lokantada çıkan yangın sağanak yağmura rağmen 1,5 saat içinde güçlüklü kontrol altına alındı.

25 Mart 2018 - 10:48 0
reklam
reklam

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Cumhuriyet Mahallesi Avcı Sokak üzerinde bulunan 3 katlı bir binanın giriş katındaki bahçeli bir lokantada sabah 06.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangının başlamasının ardından kısa süre içerisinde olay yerine gelen polis ekipleri Yangın yerine 50 metre mesafedeki Kuşadası Adliye binası nedeniyle sokağın giriş ve çıkışlarını kapattı.
İtfaiye ekiplerinin geç kalması ve gelen itfaiye aracındaki su tankının sadece yarısının dolu olması nedeniyle çevredeki vatandaşlar da yangının yayılmaması için önlem almaya çalıştı. Geç gelen ve yetersiz müdahale nedeniyle uzayan yangın söndürme çalışmaları sağanak yağmurun da katkısı ile 1.5 saat sonra söndürüldü.

Lokantanın tamamının kullanılamaz hale geldiği yangın sırasında yatakhane bölümünde uyuyan işletme sahibi Necati Kösebaş ise zor anlar yaşadı. Korkuyla yatağından kalkarak iç çamaşırlarıyla sokağa fırlayan işletme sahibi lokantasının yanmasını gözyaşları içerisinde seyretti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam