Kuşadası’ndaki hırsızlara ‘bayram sürprizi’

Kuşadası’nda yapılan uygulamalarda hırsızlık ve yağma suçlarından aranan ve çeşitli tarihlerde birçok olaya karıştıkları belirlenen 9 şüpheli yakalandı.

07 Haziran 2018 - 00:16 0
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Kuşadası Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe nüfusunun katlanarak artması beklenen bayram tatili öncesinden denetimlerini artırdı. İlçede olayların önlenmesi için çalışma yürüten polis ekipleri, aynı zamanda çeşitli noktalarda yapılan uygulamalarda aranan şüphelilere yönelik de çalışma başlattı.
Bu çalışmalar sırasında çeşitli tarihlerde yapılan hırsızlık ve yağma gibi suçlardan aranan 9 şüpheli yakalandı.
Davutlar kavşağı yakınlarında yapılan uygulamada durdurulan 48 B.. 94 plakalı otomobilde bulunan F.K.’nin İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından verilen karar üzerine arandığı tespit edildi. Sürücü gözaltına alındı.
Dağ Mahallesi Kıbrıs Caddesinde yapılan uygulamada da A.K. isimli şüphelinin ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçundan, aynı bölgedeki U.K.’nin hırsızlık suçundan arandığı belirlendi.
Kuşadası polisi, 25 Mayıs-30 Mayıs tarihleri arasında ilçedeki 6 iş yerini soyan ve 1 motosikleti çalan şüpheli Ş.E.’yii de yakaladı. Ş.E. işlemlerinin ardından çıkarıldığı Kuşadası Adliyesi’nde tutuklandı.
Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin çalışmasında, 3 ayrı iş yerinden hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen M.D. ve 2 iş yerinden hırsızlık olayına karışan M. C. adlı çocuklar yakalandı. İki çocuk da mahkeme tarafından tutuklandı.
Denetimlerin en yoğun gerçekleştirildiği noktalardan biri de barlar sokağı ve kale içi oldu. Bu bölgede 8 ayrı suçtan aranan A.A. yakalandı. A.A.’nın Efeler, Kuşadası ve Söke’de 4 ayrı hırsızlık, Askeri Ceza Kanunu’na Muhalefet, güveni kötüye kullanma ve konut dokunulmazlığının ihlali suçlarından arandığı belirlendi. Ayrıca 8 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenilen A.A., cezaevine gönderildi.
Uygulamalarda hırsızlık suçundan aranan M.S.T. ve B.A. ile yapma suçundan aranan S.D. yakalandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort