Kuyucaklı şehidin gözyaşlarına boğan fedakarlığı!

Astsubay Üstçavuş Bahri Uçuş, Mardin Nusaybin’deki operasyonlarda en yakın arkadaşının şehit olması ve kendisinin de yaralanmasına rağmen terörle mücadele eden silah arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Kuyucaklı şehidin yaptığı bu fedakarlığı duyanlar gözyaşlarına boğuldu.

reklam
07 Eylül 2016 0
reklam

123

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada Şehit düşen 27 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Bahri Uçuş’un Mardin Nusaybin’deki operasyonlar sırasında yaralanmasına rağmen görevi başına döndüğü ortaya çıktı. Sol bacağına şarapnel parçaları saplanan Uçuş, istirahat etmek yerine görevine devam ederek silah arkadaşlarını yalnız bırakmadı.
EN YAKIN ARKDAŞI ŞEHİT DÜŞTÜ
Geçtiğimiz günlerde şehadet mertebesine ulaşan Bahri Uçuş, Mardin Nusaybin’de 14 Mart’ta başlatılan ve 81 gün devam eden “Atmaca 7” operasyonunda görev aldı.
3 Haziran’da sona eren operasyonlar sırasında 495 terörist öldürülürken, 70 güvenlik görevlisi şehit düşmüştü. Şehit olan askerlerden birisi de Bahri Uçuş’un en yakın arkadaşlarından 29 yaşındaki Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu’ydu.
Şehit Astsubay Üstçavuş Bahri Uçuş, 5 Mayıs 2016 tarihinde saat 11.00 sularında şehit düşen Ankaralı Astsubay Adil Yurtoğlu ile birçok operasyona katılmıştı. Şehit Astsubaylar Bahri Uçuş ve Adil Yurtoğlu daha önce Diyarbakır’ın Sur, Mardin Nusaybin, Diyarbakır Develi, Kıbrıs, ve Kuzey Irak Kanimasi de birlikte görev yapmışlardı.
Mardin Nusaybin’deki operasyonlar sırasında el yapımı patlayıcı’nın (EYP) infilak etmesi sonucu sol bacağına şarapnel parçaları saplanan Bahri Uçuş’un her fırsatta “Bedenimi bırakırım, vatanımı ve askerimi asla bırakmam” dediği öğrenildi.
Mardin Nusaybin’de PKK’lı teröristlere karşı başlatılan Atmaca 7 Operasyonu’nda  508 barikat kaldırılmış, 52 çukur kapatılmış, 1213 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edilmişti. 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam