Macera Filmlerini Aratmadılar

Kuşadası, filmleri aratmayan bir kovalamacaya sahne oldu. Vatandaşları canından bezdiren sabıkalı motosiklet hırsızları, polis ekiplerinin başarılı operasyonuyla yakalandı. Çarşı içinde balşayan kovalamaca dağda sona erdi.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası’nda son günlerde motosiklet hırsızlığı giderek arttı. Durum değerlendirmesi yapan Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, önlemlerini artırdı. Çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran polis ekipleri, İkiçeşmelik Mahallesi’nde iki kişinin motosiklet çaldığı ihbarı aldı. Çaldıkları motosikletle kaçmaya çalışan 19 yaşındaki F.A. ve aynı yaştaki  V.A ile asayiş ekipleri arasında kovalamaca başladı. İkiçeşmelik Mahallesi’nde başlayan kovalamaca, dağlık alana kadar sürdü. Burada çaldıkları motosikleti bırakan iki hırsız yaya olarak kaçmaya devam etti. Hırsızları yakalamak için amansız bir mücadele veren polislerde takibi yaya olarak sürdürdü. Yaklaşık bir saat süren kovalamacının ardından dağlık alanda çevreleri sarılan hırsızlar, asayiş ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Çalınan motosikleti sahibine teslim eden asayiş ekipleri, iki hırsızlık zanlısını da gözaltına aldı. Yapılan araştırmada F.E. ve V.A.’nın hırsızlık suçundan daha öncede sabıkalı olduğunu tespit ederken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam