“Maddi manevi kazancım yok”

Nazilli Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Hakan Alıcık hakkında çıkan kulübün kendisine 1 milyon 276 bin TL borcu olduğu iddialarını yalanladı.

11 Haziran 2019 - 19:56 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Belediyespor’da 4 yıldır yöneticilik yapan Hakan Alıcık, hakkında çıkan kulübün kendisine 1 milyon 276 bin TL borcu olduğu iddialarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. İddiaları yalanlayan Alıcık, siyah beyazlılardan maddi manevi hiçbir kazancının olmadığını söyledi. Alıcık, “Basında yer alan, ahlaki ve sosyal açıdan şahsımı karalayan, başka şehirlerde yaşayan evlatlarımızın, dostlarımızın, akrabalarımızın aklına şüphe sokabilecek nitelik taşıyan her tür yazıyı tüm samimiyetim ve insanlığımla şiddetle kınıyorum” dedi.

“BAŞKANLIĞIN BANA ZARARI OLDU”

Ağabeyi Haluk Alıcık’ın Nazilli Belediye Başkanlığı dönemine değinen Hakan Alıcık, bu dönemin kendisine zararı olduğunu ifade etti. Hakan Alıcık, bunun nedenini şu sözlerle açıkladı: “Babadan yadigar ağabeyimin Nazilli Belediye Başkanı olarak ikinci kez seçilmesinin benim emekli boş zamanıma denk gelmesi sosyal açıdan yararıma değil, zararıma neden olmuştur. Ağabeyimin mevkisi nedeniyle başkan kardeşi diye toplumda oluşan algı arkadaşlarımı bile etkilemiş, maddi ve manevi çokça kayba uğramama yol açmıştır.”

“İNSANLAR BEKLENTİ İÇİNE GİRDİ”

Silahlı Kuvvetleri’nde 24 yıl hizmet verdikten sonra sivil hayata alışmaya çalıştığı dönemde insanların kendisinden maddi ve manevi beklenti içerisine girdiğine dikkat çeken Alıcık, “Destek isteyen arkadaşlarıma verdiğim borçları, çektiğim kredileri yıllarca kendim ödemek zorunda kaldım.” dedi. Kendisini hiçbir zaman başkan kardeşi olarak tanıtmadığını ekleyen Alıcık, buna rağmen 5 lira olan bir malın kendisine 10 liraya satıldığını söyledi.

“AĞABEYİMLE YALNIZ KALAMIYORDUK”

Nazilli Belediyespor’u ağabeyi Haluk Alıcık ile ortak akılla yönettiği iddialarına sert çıkan Hakan Alıcık, işleri nedeniyle ağabeyi ile konuşmaya vakti dahi olmadığını ifade etti. Ağabeyinin ancak karısı ve anneleriyle baş başa kalabileceğini ifade eden Alıcık, Bunlar dışında ağabeyim halk içinde olmuştur. Nazillispor kulübü resmi bir dernektir ve işleyişindeki her şey tüm yöneticilerin, üyelerin, müdürünün ve çalışanlarının gözü önünde ve bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir” diye konuştu.

“HİÇBİR ÇIKAR ELDE ETMEDİM”

Kulüp yöneticiliğini kabul ederek özel hayatından vazgeçtiğini savunan Alıcık, üstüne aldığı görev ile hayattaki mutluluk ve huzur anlayışından ödün verdiğini ekledi. Yöneticilik ve ağabeyinin başkanlığı nedeniyle hiçbir maddi çıkar elde etmediğinin altını çizen Alıcık, 25 sene ailesinden uzakta çalışarak emekli aylığını hak ettiğini, ikramiyesi sayesinde bir ev ve araba sahibi olduğunu kaydetti. Bankada 1 lirasının olmadığını söyleyen Alıcık, kendisi için “Herkes gibi basit hayat dertleri olan bir aile reisiyim.” yorumunu yaptı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-