MAĞARADAN BUGÜNE

Milattan önce 39 bin yılından günümüze resim sanatı konulu sergi sanatseverlere kapılarını açtı. Geniş bir katılıma sahne olan açılışa Nazillili siyasiler de yoğun ilgi gösterdi.

16 Nisan 2019 - 00:32 0
reklam

Vedat Karaca/Manşet Aydın-NAZİLLİ Milattan önce 39 bin yıllarında mağara duvarlarına çizilen ilk resimden günümüze kadar resim tarihinin konu edildiği sergi, Lütfi Selek sergi salonunda ziyarete açıldı.

Umut Madran öncülüğünde hazırlanan sergiye Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, önceki dönem Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yeni Başkan Kürşat Engin Özcan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Aslan, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim gibi isimlerin yanı sıra çok sayı da sanatsever katıldı.

Serginin koordinatörlüğünü üstlenen Umut Madran “Sergimizi Mustafa Anbarlı, Aynur Yüksel, Nermin Peynirci ve Zeynep Cengiz ile birlikte 7 ayda tamamladık. Ekibimiz 46’sı dijital 60’a yakını yağlı boya çalışması gerçekleştirdi. Kronolojik bir sıraya göre sergilenen eserler mağara döneminden günümüze kadar ki akımların örnekleri ile dolu. Tüm sanatseverler değişik bir sergi havası soluyacak. Sergimiz 1 hafta boyunca gezilebilir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-