Mahalleli iftar vakti sokağa döküldü

Cami imamı ve mahalleli kavga edince ortalık karıştı. İmam kendini camiye kilitledi. İhbar üzerine olay yerine gelen emniyet güçlerinin müdahalesiyle kavga yatıştırıldı. Kendisini camiye kilitleyen imam, polis ekiplerince karakola götürüldü.

reklam
16 Haziran 2016 0
reklam
reklam

İMAM İLE MAHALLELİNİN “NİYE BAKTIN?” KAVGASI

Olay,  Ereğli ilçesine bağlı Kışla Mahallesi İnallı Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Yukarı Kışla Camii İmamı Yaşar Taşcı, iftar vakti ezan okumak için camiye giderken yolda park etmiş halde duran otomobilin içerisinde oturan gençlere bakmaya başladı. Gençler, “Niye bakıyorsun?” deyince olanlar oldu. İmamın damadı Mehmet Yıldız ile Memduh ve Emrah Aytekin arasındaki tartışma giderek büyüdü ve kavgaya dönüştü.

Kavgayı duyan mahalle sakinleri sokağa dökülünce Cami İmamı Yaşar Taşçı ile damadı Mehmet Yıldız kendilerini camiye kilitleyip polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Yaşar Taşçı ve damadı Mehmet Yıldız ile kavgaya karıştıkları iddia edilen Memduh, Emrah ve babaları Muharrem Aytekin, ifadelerini alınmak üzere karakola götürüldü. Kavgaya karışan taraflar karakolda birbirlerinden şikâyetçi olurken, polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam