Mahalleli isyan etti!

“Bayramda abdest alamadık”

22 Ağustos 2018 - 10:56 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- (Whatsapp İhbar Hattı) – Aydın Musluca Mahallesi’nde yıllardır devam eden su sorunu vatandaşı isyan ettirdi. Susuz kalan mahalle sakinleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na isyan etti. Bayramda abdest alacak su bulamayan mahalle sakinleri durumun çözüme kavuşturulmasını talep etti.

“BAYRAMDA ABDEST ALAMADIK”

Mahalle halkı Başkan Özlem Çerçioğlu ve ASKİ ekiplerine “Dün akşamdan beri sularımız Yok. Hayvanlarımız aksama kadar susuz duruyor. Bugün bayram ama abdest alacak suyumuz yok. Köyün yukarı taraflarında bir su göleti var ancak göletlerde yüzmek yasak olduğu halde küçük erkek çocuklar gelip yüzüyor, yüzerken de su borusunu çıkarıyorlar. Bu yüzden bu göletlerden de faydalanamıyoruz. Kimse ilgilenmiyor mağduruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Vatandaşlar, susuzluğa çözüm bulmak için Büyükşehir Belediyesi’ni aradıklarını ancak “bizlik bir problem yok biz müdahale edemeyiz” cevabıyla karşılaşdıklarını söyledi.

“BOĞALAR SU İÇİN GÜREŞMİŞTİ”

Öte yandan, 2014 yılında boğa güreşlerin Aydın, Muğla ve İzmir’den gelen yaklaşık 100 boğa Musluca Mahallesi’ne içme suyu getirmek için güreşmişti.  Güreşlerden elde edilecek gelirin köye su getirilmesi için kullanılacağı belirtilmiş ancak aradan geçen 4 yıla rağmen Musluca Mahallesi su sorunu yaşamaya devam ediyor. Mahalle sakinleri, yetkililerin duruma el atmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-