Manda Yetiştiricileri Birliği kuruldu

Aydın’da Manda Yetiştiricileri Birliği kuruldu. 28 Mart’ta ilk genel kurulunu gerçekleştiren birliğin yönetim kurulu üyeleri seçildi. Bu üyelerin arasından başkanın belirlenmesinin ardından birlik, faaliyetlerine başlayacak.

30 Mart 2018 - 11:30 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Aydın İli Manda Yetiştiriciliği Birliği, ilk Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda, birliğin yönetim kurulu ile denetim kurulu üyeleri seçildi. İldeki manda varlığını korumak, var olan sayısını artırmak, üretici sayısını artırmak için kurulan birliğin, Aydın’da mandacılık yapan üreticileri devletin verdiği desteklerden de haberdar etmeyi hedeflediği belirtildi. Beş kişiden oluşan yönetim kurulu, kendi arasından başkanını seçecek ve ardından birlik faaliyetlerine başlayacak.

Aydın İli Manda Yetiştiriciliği Birliği’nin yönetim kurulu üyeliğinde şu isimler yer aldı; Çetin Kapucu, Mehmet Ali Güvenç, Hilal Özbaşlı, Halit Boran, Mutlu Çırak. Denetleme kurulu üyeliğine ise, Hasan Hüseyin Yeşilmeşe, Ali Özsarı ve Durmuş Tepeli seçildi.

ŞU ANDA 28 ÜYE VAR
Aydın İli Manda Yetiştiriciliği Birliği’ne kayıtlı şu anda 28 üye bulunuyor. Bu 28 üyenin toplamda 250’ye yakın mandası bulunduğu, Aydın’da ise 300’ün üzerinde manda yetiştirildiği belirtildi. Birliğin yapacak olduğu faaliyetlerle bu sayının artırılması hedefleniyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam