Menderes’te şok görüntü!

Büyük Menderes Nehri’nde toplu balık ölümü meydana geldi. Balık ölümlerine, kimyasal atıkların neden olduğu öne sürüldü.

19 Mayıs 2018 - 17:22 0
reklam

Afyonkarahisar’dan doğup Aydın sınırlarından Ege Denizi’ne dökülen Büyük Menderes Nehri’nde, toplu balık ölümleri başladı. Vatandaşlar, ölümlerin nehir kenarındaki fabrikalardan bırakılan kimyasal atıklardan kaynaklandığını ileri sürdü.
Nazilli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, telef olan balıklardan ve sudan numune aldı. Numuneler inceleme yapılmak üzere İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü’ne gönderildi.
Balık ölümlerinin kimyasal kaynaklı olabileceği üzerinde durulurken, kesin sonucun incelemenin ardından ortaya çıkacağı belirtildi.
Nazilli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, “Vatandaşların Büyük Menderes Nehri’nde balık ölümleri olduğu yönündeki ihbarı sonucu Büyük Menderes Nehri’ne gidilmiş ve ölen balıklardan numuneler alınmıştır. İlçemiz sınırları içinden geçen Büyük Menderes Nehri’nden alınan balık örnekleri, balıkların kesin ölüm nedenin araştırılması ve tespiti için İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü’ne gönderilmiştir. Vatandaşlar tarafından, fabrika ya da jeotermal gibi tesislerin kimyasal salınım yapması sonucunda balıkların zehirlendiği söylenmiştir” denildi. (DHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort