MENTAL SAVAŞ

Aydınspor 1923’te teknik dirktör Mustafa Ceviz, oyuncularını küme düşme psikolojisine girmemeleri için mental olarak diri tutmaya çalışıyor.

13 Mart 2018 - 22:03 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Efeler Bu sezon taraftarına hayal kırıklığı yaşatan ve son olarak Cizre deplasmanından eli boş dönerek küme düşme tehlikesini iyiden iyiye hisseden Aydınspor 1923’te teknik heyet mental savaşa başladı. Ligin bitimine 8 hafta kala en yakın rakibi Payasspor ile arasında 4 puan fark bulnan siyah beyazlılarda teknik direktör Mustafa Ceviz, futbolcuların küme düşme psikolojisine girmesini istemiyor.
“KAZANILMAMIŞ 24 PUAN VAR”
Kazanılmamış 24 puanın olduğunu öğrencilerine sık sık hatırlatan Ceviz, “Oyuncularımıza ligde kalacağımıza ve önümüzdeki Düzyurt maçında galip geleceğimizi inandırmak için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Futbolcularımız bunu yapabileceğimize inanmalı” ifadelerini kullandı.
“DİKKATLİ OLMALIYIZ”
Futbolculara Aydınspor gibi büyük bir camiada oynamanın önemini aktaran tecrübeli çalıştırıcının, “Dikkatli olmalıyız. Basit hatalardan maç kaybetmek bizi çok üzüyor. Oyuna bakıyorsunuz iyiyiz ama neticeye baktığımızda galip gelemiyoruz. Savunmamıza ve becerimize dikkat etmek lazım” dediği öğrenildi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam