Mesanesinden 1.5 Kg Ağırlığında Taş Çıktı

Ağrıları nedeniyle hastaneye gidince şoke edici gerçek ortaya çıktı. Doktora giden adamın mesanesinden 1,5 kilo ağırlığında kocaman bir taş çıkarıldı. Doktorları ile şaşırtan taş, en büyük mesane taşlarından biri olarak kayıtlara geçti.

reklam
31 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Vietnam’ın güneyinde bulunan Can Tho şehrinde yaşayan 51 yaşındaki adı açıklanmayan adam, karın ağrısı ve idrar yapamama şikayetleriyle doktora başvurdu. Doktora 10 yıldır acı çektiğini anlatan adam, doktora gitmekten korktuğu için bu zamana kadar tedaviye başvurmadığını ifade etti.

123

İDRAR TORBASINDAN 1.5 KG AĞIRLIĞINDA TAŞ ÇIKARILDI

Yapılan tahliller sonucunda ismi sadece N.V.B. olarak açıklanan adamın idrar torbasında büyük bir kitle olduğu anlaşıldı. Ameliyata alınan adamın mesanesinden 15 santim çapında, 1.5 kilogram ağırlığında taş çıkarıldı. Tıpta ‘mesane taşı’ olarak adlandırılan bu rahatsızlık, düzgün bir şekilde idrar yapılamayınca mesanede kalan idrarın içindeki mineraller katılaşarak taşlaşıyor.

12

KAYITLARA GEÇEN EN BÜYÜK MESANE TAŞLARINDAN BİRİ

Mesane taşları genellikle prostat bezlerinin aşırı büyüdüğü kişilerde, idrarın akışı engellemesi sonucu mesanede kalan artıkların katılaşması sonucu görülüyor. Lakin Vietnamlı hastada görülen mesane taşı şu ana kadar kayda geçenler arasında en büyüklerden biri olarak kabul ediliyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam