Meteoroloji uyardı!

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Nazilli’de bir hafta boyunca sürecek ‘mevsim normalleri üzerinde hava sıcaklığı’ konusunda uyarıda bulundu. Önümüzdeki hafta hava sıcaklıkları 44 dereceye ulaşacak.

reklam
12 Temmuz 2016 0
reklam

AYDIN'A SICAK UYARISI AYDIN'DA SICAKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN 3 İLA 9 DERECE ÜZERİNDE SEYREDECEK

Meteoroloji. 2. Bölge Müdürlüğü Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, Ege Bölgesi’nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği belirtildi. Açıklamada; “Hava sıcaklıkları yarından itibaren önümüzdeki hafta başına kadar artarak, mevsim normallerinin 3 ila 9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor.

Hafta sonuna kadar il merkezlerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıkları; İzmir’de 38, Aydın’da 43, Manisa’da 41, Balıkesir’de 40, Çanakkale’de 34 derece olacağı bekleniyor. Yüksek hava sıcaklığının neden olabileceği olumsuzluklara karşı, başta yaşlılar ve çocuklar olmak üzere özellikle 10.00 ile 16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına direk olarak maruz kalınmaması hususunda vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam