MHP İL BAŞKANINDAN BAYRAK TEPKİSİ

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı ile Türk bayrağının yan yana geldiği Barzani ziyaretine tepki gösterdi. Bayrakların yan yana gelmesine sert tepki gösteren Pehlivan “Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır, Teminatı da milliyetçi Ülkücü harekettir” dedi.

28 Şubat 2017 - 17:59 0
reklam

MHP Aydın il başkanı Burak Pehlivan, Barzani’nin İstanbul ziyareti sırasında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Bayrağı ile Türk Bayrağının yan yana gelmesine tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın il başkanı Pehlivan, yaptığı açıklamada; “Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır. Teminatı da milliyetçi ülkücü harekettir. Türk Milleti adına yetki kullananların peşmerge Barzani’yi muhatap kabul etmelerinin çirkinliği yanında paçavranın Türk Bayrağı ile yan yana durması kabul edilebilir bir durum değildir. Türk Devletinin temsilcilerinin muhatabı aynı seviyede ve statüde olanlardır. Yıllarca ve hala Türk Devletine düşmanlık eden, düşmanlık edenleri himaye eden, söylemleri ve uygulamaları ile terör örgütlerinin yanında yer alan peşmergeyi muhatap almak nasıl bir garabettir. Yetmezmiş gibi paçavralarını şehit ettikleri yiğitlerimizin kanı ile sulanmış kutlu vatan toprağında nasıl dalgalandırabilirler. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarının hassasiyetleri Türk Milletinin hassasiyetleridir. Türk Milletinin haklı hassasiyetleri Milliyetçi-Ülkücü Hareketin davasıdır,. Hiçbir açıklama, hiçbir değerlendirme bu paçavranın asılmasının, odalarda baş tacı edilmesi ve eli kanlı peşmergenin muhatap kabul alınması için yeterli ve kabul edilebilir değildir. Bu konuda kim ne sorumluluğa sahipse gereği yapılmalıdır.
Böyle bir rezaletin tekrar yaşanmayacağını inanıyoruz. İnancımız ve yetkililerden beklentimiz öyle bir aymazlığın tekrar etmemesidir. Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır. Teminatı da milliyetçi ülkücü harekettir” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam