Mhp İl Başkanından paralel temizlik sinyali

15 Temmuz darbe girişiminde bulunanların önce MHP’yi, ardından da ülkeyi ele geçirmeye çalıştığını söyleyen Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, “Amerika’ya gidip kimlerin el öptüğünü, kimlerin orada biat etkilerini Genel merkezde biliyor bende biliyorum Aydın halkı da biliyor” diyerek parti içerisinde temizlik sinyali verdi.

reklam
30 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/AYDIN-Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunanların önce MHP’yi, ardından ülkeyi ele geçirmeye çalıştığını kaydetti. Parti içinde paralel yapıya dönük ‘temizlik sinyali’ veren Akbudak, “kimlerin Amerika’ya gidip el öptüğünü biliyoruz” dedi.

15 Temmuz gecesi yaşananların devlete başkaldırı olduğunu kaydeden MHP İl Başkanı Akbudak, genel başkanları Devlet Bahçeli’nin 2011 yılının Şubat ayında Fethullah Gülen yapılanmasına karşı dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyardığını anımsatarak şunları söyledi; “2011 yılının Şubat ayında genel başkanımız, bu Fethullah Gülen örgütü ile ilgili bir takım uyarılarda bulunduğunda AKP’nin Başbakanından tutun tüm yetkilerine kadar hepsi Milliyetçi Harekat Partisini topa tuttu. 2011 yılında özellikle MHP’li milletvekillerine yönelik başlatılan kaset operasyonunda Devlet Bahçeli Pensilvanya’yı işaret etmişti. Sayın Genel Başkanımızın 2011 yılının Şubat ayında Fethullah Gülen faaliyetleri durdurulmalıdır. Mercek altına alınıp incelenmelidir dedikten sonra bizde kaset operasyonu yapıldı. Allah korusun 15 Temmuz akşamı darbe başarılı olsaydı şuan hepimiz sorgularda işkencelerdeydik. Kan gövdeyi götürecekti.”

1234

Milliyetçi Hareket Partisi’nin idam cezasının geri getirilmesine yönelik tavrının net olduğunu ifade eden Cem Akbudak, iktidar partisinin gündeme getirmesi halinde destek vereceklerini kaydederek şu ifadeleri kullandı; “ AKP getirsin gelsin biz MHP olarak evet diyeceğiz. AKP hükümet olarak sayıca üstün olarak getirsin meclise. MHP bu idamın geri dönmesi için evet diyecek.”

KİMLERİN PENSİLVANYA’DA BİAT ETTİĞİNİ BİLİYORUZ

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde sözü MHP içindeki paralel temizliğe getiren Aydın İl Başkanı Cem Akbudak,  hükümetin bu yöndeki kararlılığına değinerek, “kim varsa paralel yapıyla ilişki içinde olan ister belediye başkanı olsun isterse genel başkan adayı olsun hiç fark etmez bunu hükümet bulup çıkarsın ve gerekeni yapsın. Bizim bunda bir sıkıntımız olmaz” dedi.

Akbudak ayrıca, sözü MHP’ye getirerek, “ama ben il başkanı olarak şunu da söyleyeyim. Amerika’ya gidip kimlerin el öptüğünü, kimlerin orada biat etkilerini Genel merkezde biliyor bende biliyorum Aydın halkı da biliyor. 15 Temmuz MHP içinde bir milat olacak aynı zamanda. Bizim elimizde bütün belgeler var zaten. Genel başkanımıza genel merkez yöneticimize hakaret eden insanları ayırdık biz. Sosyal medya üzerinden hakaret edenlerin hepsinin listesi bizde duruyor. Merkezimizle sık sıkta görüşüyoruz” sözleriyle, yakında başlayacak ‘temizlik’ operasyonunun sinyalini verdi.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam