MHP’de Büyük Temizlik Başlıyor

Yargıtay ve YSK’nın kurultay tartışmalarına son noktayı koyduğu MHP’de sular durulmuyor.
Genel Başkan Devlet Bahçeli, kurultay kararı sonrası parti içinde bireysel hareket eden muhalifler için disiplin sürecini işletmeye hazırlanıyor.

reklam
30 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Genel merkez kaynakları, Yargıtay kararı ne olursa olsun bundan sonra bir öneminin olmayacağı görüşünde. Muhaliflerin kesin ihraç yoluyla partiden hızla uzaklaştırması bekleniyor. Genel Merkez’in, disiplin süreci işletmeyi planladığı isimlerin başında, Meral Akşener geliyor.  Akşener’in partiye karşı tavırları ve konuşmalarıyla ilgili disiplin sürecinin bayram sonrası başlatılması bekleniyor. MHP’de ikinci hedef ise Yargıtay kararıyla partiye geri dönen Sinan Oğan. Ümit Özdağ da, sürecin işletileceği diğer isim olurken, Genel Merkez’in, muhalif olmasına rağmen Koray Aydın hakkında diğer adaylar için aldığı sert tavrı sergilemeyeceği konuşuluyor.

mhpde-muhalif-temizl-4c87044dedc782718d03

DELEGELER DE VAR

Disiplin işlemi, muhalif adayların yanı sıra onları destekleyen delegeleri de kapsayacak. Bugüne kadar kongre süreçleri devam ettiği için, muhalif delegelerle ilgili kararını uygulamayan Genel Merkez’in, bundan sonraki süreçte tepeden başlayacağı parti içi temizliği, en alt seviyeye kadar indireceği konuşuluyor. Muhaliflerin temizliği için bayramdan sonra düğmeye basılacağı belirtiliyor.

page_mahkeme-mhpde-olaganustu-kurultay-talebini-kabul-etti_282213409

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam