MHP’deki FETÖ/PDY yapılanmasına dikkat çekti!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin parti içinde cemaat oluşumuna müsaade etmediğini söyleyen Aydın milletvekili Deniz Depboylu, Meral Akşener’in ihracının paralel yapının planlarını sekteye uğrattığını belirtti. Depboylu ayrıca, değişim talebiyle ortaya çıkanların parti içinde ayrışmaya neden olduğunu kaydetti.

reklam
21 Eylül 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/AYDIN-Milliyetçi Hareket Partisinde değişim talebiyle ortaya çıkanların ayrışmaya yol açtığını belirten Aydın milletvekili Deniz Depboylu, Meral Akşener’in ihracıyla birlikte paralel yapının planlarının sekteye uğradığını savundu.

123

Kongre süreci ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değerlendirmede bulunan Depboylu, MHP’de önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritasına ilişkin önemli ipuçları verdi.

Açıklamasının ilk bölümünde, MHP’de yaşanan genel başkanlık yarışının ortaya çıkardığı olumsuzlukları anlatan Depboylu, genel merkez ve Devlet Bahçeli’nin mahkemeye verilmesinin tabanda hoş karşılanmadığını kaydederek şunları söyledi; “Liderimiz en başından itibaren uyarmıştı. Bir kongre tarihimiz var kongre tarihi zaten açıklanmıştı. Demokratik haklarını kullanmak isteyen arkadaşlarım 18 Mart 2018’de yapılacak olan kongrede aday olabileceklerini ve bu süreç zarfında da hazırlanmalarını istedi. Ama bu arkadaşlarımız bu süre zarfında hazırlanmak yerine çok daha farklı bir yol izlediler. Partimizi bölecek tarzda adımlar attılar çalışmalarını engellediler. Teşkilatları ayrıştırdılar. Genel merkezi ve genel başkanı mahkemeye vererek hoş olmayan süreçler yaşattılar. Hukukta Yargıtay da bir kararda bulundu ve bu karardan sonra bir kongre tarihi belirlendi. Ve bu sürecide biliyorsunuz. Bu sürece de uymadılar. Bu süreç zarfında kendileri bir kaçak kongre düzenlediler tüzük değiştirmek için. İç tüzüğe aykırı bir şekilde YSK’nın öngördüğü kuralları çiğneyerek şehir dışında bir yer seçtiler. Yine ayrıştırma yoluna gittiler. Delege sayısını yanlış bildirdiler. Çoğunlukla elde edebilecek bir kararı o şekilde yapmayıp kendi kafalarına göre tamamen tüzük dışı hukuk dışı çok farklı yollar seçtiler.”

PARALEL YAPILANMAYI VURGULADI

Açıklamasının son bölümünde genel başkan adaylarından Meral Akşener’in MHP’den ihracını değerlendiren Deniz Depboylu, disiplin kurulunun aldığı kararın yerinde olduğunu belirtti.

Bir soru üzerine, Akşener’in ihracıyla paralel yapının MHP içindeki planlarının sekteye uğradığını savunan Depboylu, “Cemaatin parti içerisinde asla yapılanmasına izin vermeyeceğimizi söylemiştik. 15 Temmuz’da ki darbe girişiminden sonra zaten birçok şeye müdahale edildi. Biz zaten içimizde böyle bir yapılanmaya izin vermemiştik. Genel başkan ve genel merkezimiz böyle bir yapılanmaya hiçbir zaman izin vermedi. O sebeple yapılanamamışlardı ki sonra ki süreçte atmaya çalıştıkları bu adımında önüne geçilmiş oldu” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam