MHP’den Uğur Soğutma açıklaması

MHP’li Pehlivan, Uğur Soğutma işletmesinden Türk Metal İş Sendikası’na üye 74 işçinin çıkarılma süreçlerini dikkatle takip ettiğini söyledi.

10 Mayıs 2018 - 13:23 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Uğur Soğutma Makinaları A.Ş.’nin başına atanan kayyum başkanının, çalışanların e- devlet şifrelerini zorla alarak, üye oldukları sendikalardan istifa ettirmesi ve sendikaya üye olduğu için çalışanların iş haklarının feshetmesiyle ilgili konuştu.

‘Alın teriyle hayatın külfetine direnen vatan evladı işçi kardeşlerimizin derdi derdimizdir’ diyen Pehlivan, Uğur Soğutma işletmesinden Türk Metal İş Sendikası’na üye 74 işçinin çıkarılma süreçlerini dikkatle takip ettiğini söyledi.

Pehlivan, “Konunun her aşamasında MHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Deniz Depboylu hanımefendiyi bilgilendirdik. Nazilli İlçe başkanımız Cüneyt Korkmaz ve yönetici arkadaşlar süreci yakından izledi. Daha önce hukuk dışı yol ve yöntemler ile işten çıkarılan arkadaşlarımızın hukuki mücadelelerini de yakından takip ediyoruz. Kayyumların bu haksız ve hukuksuz yöntemlerinin ardında sendikalı işçi sayısını azaltmak ve bu sayede toplu sözleşme şartlarını ortadan kaldırmak olduğu açıktır” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam