MHP’Lİ ULUTAŞ’TAN ÖNDEŞ’E TEPKİ

MHP Germencik İlçe Başkanı Turgay Ulutaş, Germencik Belediye Başkanı CHP’li Fuat Öndeş’i hedef aldı. Öndeş’in göreve gelmesinin ardından Germencik yararına bir adım atmadığını belirten Ulutaş, “ Seçimler biteli yaklaşık üç ay dolmak üzere. Germenciğimizin büyümesini bırakın da gelişimine dair ümit verici hiçbir gelişme yok. “ dedi.

12 Haziran 2019 - 08:33 0
reklam

Ziya Karapelit/Manşet Aydın-GERMENCİK Sosyal medyadan açıklama yapan Ulutaş, Öndeş’in ilçe yararına faaliyetler yerine başka konularla ilgilendiğini söyledi. Öndeş’in göreve gelmesinin ardından işçi çıkarmalarına, MHP mensubu pazarcıların yerlerini değiştirmeye ve iptal etmeye yöneldiğini vurgulayan Ulutaş, “ Sizce bu şekilde yönetilen İl yada ilçe gelişebilir mi? “ diyerek Öndeş’in uygulamalarına tepki gösterdi. İşten çıkarılan kişilerin başka bir iş bularak hayatlarına devam edeceğini de vurgulayan Ulutaş, “ Fakat hepsinin kafalarına sevenleri ile birlikte nefret tohumu bıraktın.” dedi.

ULUTAŞ’TAN ÖNDEŞ’E BORÇ TEPKİSİ

Seçim döneminde Öndeş’in bir önceki yönetimi borçları nedeniyle eleştirdiğini de hatırlatan Ulutaş, Öndeş’in göreve gelmesinin ardından açıkladığı borç kalemlerinde eksiklikler olduğunu söyledi. Ulutaş, Öndeş’ten Ümmet Akın’ın 2014 yılında belediyeyi kaç lira borç ile devraldığını ve 31 Mart 2019 itibari ile belediyenin tüm alacaklarını açıklamasını istedi. Öndeş’e iki soru da yönelten Ulutaş, “Birincisi zatınızın amacı bu borcu mazeret göstererek hizmetten kaçmak mı ? Hedef bu ise kabul edilemez. İkincisi Kuşadası, Söke ve Didim belediye başkanları devir almış oldukları borçları afişe edecekler mi ? “ dedi. Bir önceki yönetimin belediye hizmet binası dahil bir çok hizmeti zor şartlarda hayata geçirdiğini de belirten Ulutaş, Öndeş’in ise bir önceki yönetimin hayata geçirdiği Türk Burcu Parkı’nın ismini 19 Mayıs Parkı olarak değiştirdiğini vurguladı. Germencik’in parklar ve yaşam alanları yapılarak büyüyüp gelişeceğinin altını çizen Ulutaş, “ Bir önceki yönetimi yerden yere vuracaksın sonra o yönetimin yapmış olduğu hizmetlerin ismini değiştirip buna gelişme diyeceksin.Yok öyle bir dünya. Türk kelimesi rahatsız mı etti de ismi değiştirdin?Ama keşke yeni parklar yapıp oraya bu isimleri verseydin. “ ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-